Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Mezinárodní dobrovolníci budou stavět tůň a lanové překážky v ekocentru v Jizerských horách

24.7.2023
Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Marika Smerekovská, tel: 602562006


(Janov nad Nisou 24. 7. 2023): V období od 6. 8. do 12. 8. 2023 se v obci Hrabětice, Janov nad Nisou, ležící v podhůří Jizerských hor, uskuteční tzv. „workcamp“, mezinárodní dobrovolnický projekt. Jeho cílem je vytvoření vhodného zázemí pro venkovní aktivity v okolí ekocentra Skalka. Projekt je pořádán spolkem Společnost pro Jizerské hory a neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit

Hlavním cílem projektu je přispět k přípravě zázemí ekocentra pro výukové programy, které zde spolek bude pořádat s úmyslem vtáhnout děti i dospělé do dobrodružství poznávání přírody. Celkem 6 dobrovolníků z celého světa (Česka, Německa, Japonska, Španělska a Mexika) vytvoří tůň u přilehlých luk a bude stavět nové překážky v lanovém parku, který je přístupný veřejnosti.

„Dobrovolníky na tomto workcampu čeká vedle práce také několik vzdělávacích programů a sektání s místní komunitou, což bude zajímavé zpestření a nová zkušenost pro všechny zúčastněné.“ shrnují Marika Smerekovská a Michal Jeníček, vedoucí workcampu.

Náplní workcampu nebude pouze práce, ve volném čase budou mít dobrovolníci možnost objevovat krásy okolních Jizerských hor, navštíví například Sklářskou osadu Kristiánov nebo některou z mnoha rozhleden v okolí.

Společnost pro Jizerské hory, o.p.s. je nezisková organizace působící v oblasti ochrany přírody a krajiny. Realizuje projekty k obnově přírodních a krajinných hodnot, pořádá výsadby alejí a ekologické projekty. Specializuje se na ekologickou výchovu mládeže i veřejnosti. Poskytuje informace, poradenství a konkrétní pomoc v oblastech péče o krajinu.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.Ilustrační fotografie:
https://www.inexsda.cz/en/sda-404-build-an-eco-centre-in-jizera-mountains/

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz