Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolníci přijedou pomáhat na ekologickou zeleninovou farmu v obci České Kopisty

24.7.2023
Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Nikolietta Tarasiuk, tel: +420607721371

(České Kopisty 24.7.): Ve dnech od 26.7. až 9.8. proběhne v obci České Kopisty tzv. workcamp na ekofarmě, kde majitelé pěstují bio ovoce a zeleninu na prodej. Workcamp je pořádán díky neziskové organizaci INEX - SDA a místnímu partnerovi této farmy, který je členem komunitního hnutí Camphill.


Účastníci přijedou pomáhat na malou bio farmu, která pěstuje bio čistou zeleninu, má poměrně hodně pěstovaných druhů a chová různé druhy domácích zvířat.Práce budou zahrnovat převážně jednoduché zemědělské činnosti, jako je pletí, okopávání, zalévání nebo sklizeň a příprava zeleniny k přepravě a následnému prodeji či dodávání do Prahy a okolních regionů v rámci projektů komunitou podporovaného zemědělství.
Dobrovolníci sem nepřijíždějí pouze kvůli náročné práci, ale i za aktivním trávením volného času. V rámci vzdělávacích aktivit se mohou naučit péct chléb nebo se dozvědět více o ekologickém zemědělství a životě v komunitě Camphillu. Budou se moci vypravit do okolí poznávat krásy regionu či navštívit památník v Terezíně. Mohou také využít možnost koupání v nedaleké řece.

Dobrovolníků přijede pomáhat celkem 10 z různých národů. Na farmě mimo jiné žijí i lidé se zdravotními problémy, kteří pomáhají s balením zeleniny pod záštitou komunitního hnutí Camphill.

Svobodný statek na soutoku o. p. s. je nezisková organizace spadající pod komunitní hnutí Camphill. Toto společenství poskytuje prostor pro lidi s i bez speciálních potřeb, kteří zde společně žijí a pracují. Hnutí, působící již od roku 2012, podporuje význam biodynamického zemědělství a úlohu zemědělců v dnešním světě. Farmu a krajinu považuje za jeden živý organismus, o který je třeba se odpovědně starat. Svobodný statek prodává zeleninu, kterou produkuje, ale zisk není jejich hlavním cílem. Snaží se rozvíjet spolupráci s ostatními zemědělci a vytvářet přímé vztahy s jednotlivými spotřebiteli pomocí konceptu komunitního zemědělství.

Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.

Workcamp je realizován v rámci programu Evropský sbor solidarity (European Solidarity Corps, ESC) a je spolufinancován z prostředků Evropské unie.


ilustrační fotografie:
https://www.inexsda.cz/en/sda-escall2-esc-free-farm/


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz