Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zahraniční dobrovolníci pomohou s přípravou a realizací poutě v Modletíně

24.7.2023
Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Bohdan-Volodymyr Berezhnyy, tel: b_berezhnyy@utb.cz

(Modletín 24.7.): Pod záštitou neziskové organizace INEX a organizace Benediktus z.s., pomáhající lidem s mentálním postižením, se ve dnech 23. 7. až 6. 8. sejde skupina zahraničních a českých dobrovolníků, aby pomohli s přípravami poutě ke svaté Anně v Modletíně. Cílem projektu je pomoci s realizací této největší každoroční kulturní akce, kterou organizace Benediktus pořádá a podpořit tím rozvoj pozitivních vztahů s lidmi s postižením.

Šest dobrovolníků z Čech, Mexika, Koreje a Španělska, se bude spolu s klienty a asistenty organizace Benediktus věnovat v rámci tzv. workcampu přípravě areálu včetně sekání a hrabání trávy, stavbě stanů, stolů či lavic a výroby dekorace. Pouť zahrnuje stánky s občerstvením, nespočet her pro děti, živou hudbu a divadlo. Na zručnější dobrovolníky s kreativním duchem tudíž čeká vaření, pečení a pomoc s podobnými aktivitami. Dobrovolníci budou sdílet každodenní život s lidmi s mentálním postižením v komunitním prostředí.

Modletín se nachází v srdci chráněné krajinné oblasti Železné hory, čímž se nabízí široká škála volnočasových aktivit jako je například turistika, koupání v nedaleké přehradě, houbaření, výlety za památkami či kulturním obohacením.

Projekt je realizován ve spolupráci s neziskovou organizaci Benediktus, která je komunitou lidí s mentálním postižením i bez něj. Benediktus poskytuje sociální služby chráněné bydlení, centrum denních služeb a sociálně terapeutické dílny. Napříč bohatou škálou činností zapojuje lidi s postižením do budování komunity a obnovy místního kulturního a duchovního dědictví. Benediktus je členskou komunitou mezinárodní asociace L’Arche Internationale.

Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů  (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.

Ilustrační fotografie:
https://www.inexsda.cz/media/fotogalerie-2022/DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz