Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Povodně v Chorvatsku: zasažena je polovina země

23.5.2023
PRAHA [ADRA ČR]

Chorvatsko postihly nejhorší povodně za posledních 83 let, zasažena je polovina země. Nejvíce jsou nyní ohrožena města Karlovac a Hrvatska Kostajnica, kterým hrozí zaplavení. Přes 57 000 lidí bylo významně zasaženo, celkový počet lidí, na které mají povodně dopad, je ale mnohem vyšší. Bylo zaplaveno několik skladů s potravinami, potravou pro dobytek a rozsáhlé zemědělské plochy.

"Dvacet let jsme budovali centrum pro hippoterapii. Během pár hodin je vše pryč. Podařilo se nám zachránit koně, ale veškeré vybavení venkovních i vnitřních prostor je zničeno. Mám pocit, že vše, do čeho jsem investovala svůj život, je zničeno." Anita Trstenjak, Sisak

Do pomoci na místě je od prvních chvil zapojena ADRA Chorvatsko, nejvíce v oblasti řeky Una. Zasahuje ve 12 vesnicích, 1676 lidem bylo zajištěno náhradní ubytování. Další pomoc se týká především čištění a obnovy domácností, zemědělských budov atd. Zaměřuje se také na zajištění pitné vody, potravinovou pomoc i zajištění potravy pro zvířata. V další fázi pak dojde k postupnému čištění studní a vodní infrastruktury, odstranění sutin obydlí a zajištění vysoušení i k poskytování materiální pomoc (nábytek, spotřebiče).

ADRA Česká republika v tuto chvíli poskytla 36 vysoušečů z našeho skladu humanitární pomoci. V další fázi podpoříme následnou pomoc prostřednictvím ADRA Chorvatsko částkou 100 000 Kč.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz