Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Mladí lidé nabývají cenné kompetence skrze vedení dobrovolnických skupin

26.4.2023
Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Marek Šurkala, tel: 776748203

Organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit připravuje na letošní léto 33 českých krátkodobých dobrovolnických projektů, tzv. workcampů. Každý workcamp bývá veden dvěma vedoucími. Pozice vedoucích je vyhledávána převážně mladými lidmi, kteří mají zájem skrze komplexní zkušenost zapracovat na svém seberozvoji. Pro zájemce proběhnou v průběhu dubna a května dvě školení.

Workcamp je dobrovolnický projekt, kde společně skupinka dobrovolníků a dobrovolnic z celého světa pracuje na prospěšném projektu, tráví společně volný čas a poznávají okolí. Náplní práce vedoucího je tuto skupinu vést, komunikovat úkoly, motivovat a koordinovat volný čas. „Být vedoucím je příležitostí k seberozvoji a získání nových zkušeností. Vedoucí se naučí zvládat a řešit krizové situace, zlepší své organizační dovednosti a komunikaci, zdokonalí se v angličtině. Vedení workcampu tak určitě obohatí životopis o zajímavou položku, které může pomoci později při hledání práce. Vybrané vysoké školy pak vedení workcampů uznávají i jako stáž,“ přibližuje Marek Šurkala, PR koordinátor INEXu, důvody, proč se lidé nejčastější rozhodující pro účast.

INEX pro nové vedoucí každoročně pořádá víkendové Školení vedoucích, kde se účastníci dozvědí, jak předcházet konfliktům, jak správně motivovat tým nebo jak komunikovat s novináři, kteří přijedou na workcamp udělat reportáž. Přestože rolí vedoucího není být zdravotníkem, INEX pořádá i školení zdravovědy, aby účastníci věděli, jak zareagovat na případná drobná zranění. Zájemci o školení si mohou vybrat jeden ze dvou termínů – první proběhne 28. až 30. dubna v Nymburku, druhé pak 26. až 28. května.

Vzdělávací cyklus Vedoucí workcampu je zdarma. Zájemci musí pouze uhradit zálohu 800 Kč, kterou INEX navrátí po odvedení workcampu. V ceně vratné zálohy je školení vedoucích, školení zdravovědy, ubytování, doprava, kapesné, vzdělávací materiály, průběžná podpora a 25 % slevu na registrační poplatek na případný workcamp v zahraničí ve stejném roce.

Vedoucí musí mít věk minimálně 18 let a být schopen schopnost aspoň základní komunikace v angličtině. Přihlásit se je možné i ve dvojicích společně třeba s kamarádem nebo kamarádkou. Více informací na stránkách INEXu: https://www.inexsda.cz/novinky/aktuality/ved-workcamp/

Fotografie k použití:
https://drive.google.com/drive/folders/1hruHzsMt077mWcnxfcwOirj2MPgJ6jiW?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz