Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

REMA v roce 2021: Přes 23 tisíc tun vysbíraného elektra, nové sběrné nádoby i spokojenost klientů

29.7.2022
Praha [REMA Systém, a. s.]
Autor: Barbora Stárková, tel: +420 721 041 904

Společnost REMA Systém si za loňský rok připsala nejen 4% meziroční nárůst v celkové hmotnosti vysbíraných vysloužilých elektrozařízení, ale i o bezmála dva procentní body vyšší dosaženou míru materiálového využití vysbíraného odpadního elektra. Zároveň se REMA může s 21 500 sběrnými místy pyšnit jednou z nejhustších sběrných sítí v celé republice. Průzkumy spokojenosti se službami rovněž ukazují velmi vysokou spokojenost zákazníků.


Společnost REMA Systém, která v tuzemsku zajišťuje zpětný odběr odpadních elektrozařízení, v loňském roce vysbírala a předala k recyklaci 23 022 tun odpadních elektrozařízení. Oproti roku předchozímu je to o 953 tun více, což představuje meziroční nárůst o zhruba 4 %. Dosažená míra zpětného odběru společnosti REMA Systém tak činí 65,20 % a pohybuje se nad zákonným limitem.

Průměrná hmotnost sebraných odpadních elektrozařízení přepočtená na jednoho obyvatele České republiky dosáhla v roce 2021 hodnoty 2,21 kilogramu. Z krajů se v přepočtu na obyvatele vybralo loni nejvíce ve Středočeském, Plzeňském a Zlínském kraji, nejméně pak na Vysočině. „Největší hmotnostní podíl z vysbíraných vysloužilých elektrozařízení představovala velká zařízení, tedy domácí spotřebiče, jako třeba pračky či myčky nádobí, kterých jsme sebrali přes 7 239 tun. Celkem jsme v roce 2021 zpracovali 18 711 objednávek, kam patří svozy, ale i další typy objednávek. Sběrných nádob jsme distribuovali celkem 537. Zpětný odběr zajišťujeme pro 12 285 zákazníků a s 21 500 sběrnými místy máme jednu z nejhustších a největších sběrných sítí v České republice,“ uvedla Barbora Stárková z oddělení komunikace a marketingu společnosti REMA Systém. Celých 98 % objednávek svozu od zákazníků REMA Systém vyřídí do 5 dní. Na podporu zpětného odběru od běžných spotřebitelů z kteréhokoliv místa České republiky pak společnost loni nabízela 11 unikátních projektů.

REMA Systému se daří dlouhodobě dosahovat vysoké míry opětovného použití a materiálového využití, která se v roce 2021 pohybovala na úrovni 95,9 %. To je o téměř 2 procentní body více než v předchozím roce a vysoko nad zákonem požadovanými limity (75–85 %).

Investice do vozového parku i rozsáhlé průzkumy spokojenosti zákazníků

Rok 2021 znamenal pro společnost REMA Systém dosud nejrozsáhlejší obměnu a rozšíření alokovaného vozového parku. Ten byl doplněn především o nákladní vozidla. Celkově tak nyní společnost disponuje dvaceti jedna vozidly. Rozšíření a optimalizace se dočkalo i portfolio sběrných nádob. „Předchozí, již nevyhovující typ sběrné nádoby nahradila železná paletová klec. Její přijetí ze strany našich zákazníků bylo nadmíru pozitivní, v průběhu roku jsme jim zapůjčili bezmála 400 kusů těchto nádob,“ doplnila Barbora Stárková. Ohlasy od zákazníků přitom REMA pečlivě sleduje i v kontextu všech svých služeb. Z nich vyplývá, že zákazníci jsou se svozy dlouhodobě spokojeni v 99 % případů.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz