Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

První ročník Ledových měst přilákal 16 tisíc lidí

10.2.2022
PRAHA [Pionýr]
Autor: Pavla Pokorná, tel: 773 762 315

Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Děti už jsou zpět ve svých domovech a v jejich nadšeném vyprávění rodičům, kamarádům či prarodičům o místech, která navštívily, a dobrodružstvích, která zažily během akce Ledová města, doznívá akce, jež uvedla do pohybu desítky tisíc lidí po celé ČR. Nezřídka potom zazní: „Tam se musíme ještě jednou podívat!“

O pololetních prázdninách (4. - 6. 2. 2022) se po celé České republice poprvé uskutečnila akce Ledová města, do níž se zapojilo 13 měst. „Akce úspěšně navázala na tradiční Ledovou Prahu, kterou Pionýr pořádá již více než 20 let. Ačkoli covidová epidemie počet účastníků omezila, Ledových měst se zúčastnilo neuvěřitelných 16 000 účastníků, což vnímáme jako úspěch. Poděkování za její skvělé zvládnutí patří všem organizátorům, zapojeným dobrovolníkům, ale i institucím, které vyšly projektu vstříc,“ říká předseda Pionýra Dušan Pěchota.
„Ledová města byla skvělou příležitostí pro oživení cestovního ruchu, který byl během pandemie koronaviru utlumen. Partnery Pionýra při pořádání akce jsou instituce, které dětem nabízí vstupné ve většině případů se slevou nebo zcela zdarma,“ uvádí Pavla Pokorná, organizátorka Ledových měst. Jedním ze Ledových měst byla Karviná, kde nad akcí převzal záštitu hejtman Moravskoslezského kraje prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc. Její součástí byl i Ledový koncert, což byla vlastně taková přehlídka volnočasových aktivit dětí z regionu.
„S pionýrským oddílem jsme navštívili Šikmý kostel, prošli jsme se po staré Karviné a nádherná byla zvířátka na přírodovědecké stanici,” říká Helena Císařová z Pionýrské skupiny Modřice (u Brna).
Za akcí se ohlédla organizátorka Ledové Karviné, Kateřina Jáchymčáková: „Ledová Karviná oslovila více než 600 lidí. Velký zájem byl o prohlídku zámku nebo Šikmého kostela, který navštívilo přes 200 návštěvníků. Vyvrcholením byl Ledový koncert v Městském kulturním domě – byl od dětí a pro děti. Představili se žáci ZUŠ, zájmových kroužků, ale také děti z pionýrské skupiny Kopřivnice, tanečního oddělení SVČ Juventus nebo z přípravné třídy Základní školy Družby Karviná.“

Zapojených měst a institucí bylo mnoho, často šlo o netradiční turistické cíle. Třeba v Českých Budějovicích Pionýr přivedl účastníky na místní letiště. V Chomutově se lidé mohli díky vstřícnosti náměstka primátora Mgr. Milana Märce podívat do jinak uzavřených historických prostor místní radnice. Lákadlem Brna se stal například atomový kryt, který byl kdysi připraven poskytnout útočiště až pěti stům Brňanů.

Zajímavé osvěžení nabídky přineslo partnerství Pionýra s projektem Skryté příběhy, díky kterému se mohli účastníci zapojit i do soutěže. „Nejvíce mě bavily Skryté příběhy v Pardubicích, plnili jsme Bláznivého barona,” říká Hedvika z 68. pionýrské skupiny Lvíčata, která se společně se svojí pionýrskou skupinou zúčastnila Ledových Pardubic.

Děkujeme dobrovolníkům, kteří se podíleli na akci Ledová města. Bez jejich práce by se akce nemohla uskutečnit. „Nyní chceme celou akci zhodnotit, sbíráme zkušenosti a náměty od účastníků, abychom mohli akci do budoucna ještě vylepšit,“ doplňuje předseda Pionýra Dušan Pěchota.

Akci pořádal Pionýr, z. s., za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz