Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Ledová Praha už není osamocena

25.1.2022
PRAHA [Pionýr]
Autor: Pavla Pokorná, tel: 773 762 315

přidalo se dalších 12 měst v celé ČR
Nevíte, co dělat o pololetních prázdninách? Máme pro vás tip! Pojďte společně s Pionýrem provést děti krásami měst a ukázat jim to, co znají občas jen ze školních učebnic.

Smyslem akce je o pololetních prázdninách, v letošním roce v termínu 4. – 6. 2022, umožnit veřejnosti z celé republiky navštívit různé instituce (muzea, galerie atd.) hned v několika městech po celé České republice a zároveň ji přivést do těchto míst v mimosezonním období.
„Ledová města, která Pionýr společně se svými partnery pořádá, jsou skvělou příležitostí pro oživení cestovního ruchu, který je během pandemie coronaviru utlumen. Partnery akce jsou přímo instituce, které dětem nabízí vstupné ve většině případů se slevou nebo zcela zdarma“, říká Pavla Pokorná, organizátorka Ledových měst.
Nabídnutím aktivit v různých místech České republiky chceme představit co nejširší nabídku alternativního programu k pasivnímu pobytu doma (u počítače). Zároveň se tímto rozvrstvením návštěvníků snažíme akci udělat co nejbezpečnější i v této době a zohlednit možnou epidemickou situaci k vlastní reakci v konkrétních místech. Účastníky jsou organizované skupiny (např. dětský oddíl s vedoucím, učitel se třídou, aj.), ale mohou jimi být i rodiny s dětmi.
Princip Ledových měst
Instituce zapojené do akce nabízí účastníkům na mnoha místech zlevněné vstupné a někde je vstup zcela zdarma. K čerpání slev opravňuje účastníky Ledová karta, která je ke stažení na stránkách akce zdarma. (Zastřešující organizace Pionýr nemá z akce opět žádný zisk.)
Ledová karta je platná pro všechna zapojená města. O podmínkách jednotlivých vstupů (sleva, běžný režim, volný vstup) v konkrétních městech je potřeba ujistit před vlastní návštěvou.
„Navazujeme na akci Ledová Praha, kterou Pionýr společně s Nadací Dětem 3. tisíciletí každoročně pořádal v posledních 20 letech v Praze. Od prvního ročníku zájem o ni stále rostl, v posledních letech se jí každoročně zúčastnilo více jak 16.000 účastníků. Z tohoto konceptu vycházejí jednotlivá ledová města po celé České republice. Součástí Ledových měst 2022 je i Ledová Praha“, uvádí předseda Pionýra Dušan Pěchota.
Skryté příběhy
Pro účastníky ledových měst je ve spolupráci s aktivitou Skryté příběhy připravena soutěž o hodnotné ceny. Díky digitální mobilní hře Skryté příběhy a Ledovým městům účastníci vyrazí nejen na výlet, ale navíc cestují časem, což činí každý výlet neobyčejným dobrodružstvím. Pro účastníky je připraveno více jak 40 tras.
Tak neváhejte, navštivte webové stránky Ledových měst www.ledovamesta.cz. Vyberte si své ledové město, stáhněte ledovou kartu a vyražte o pololetních prázdninách na výlet.
Zapojená ledová města: Brno, České Budějovice, Chomutov, Jablonec nad Nisou, Jindřichův Hradec, Karviná, Klatovy, Pardubice, Plzeň, Praha, Rokycany, Tábor, Žďár nad Sázavou.
Akci pořádá spolek Pionýr za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz