Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

INEX se 7. prosince připojí k oslavě Mezinárodního dne dobrovolnictví

2.12.2021
PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Marek Šurkala, tel: 776748203

INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se 7. prosince připojí k oslavě svátku Mezinárodního dne dobrovolnictví, který Organizace spojených národů (OSN) oficiálně vyhlásila na 5. prosince. Svátek slouží k připomenutí důležitosti dobrovolnické práce pro společnost. INEX zároveň touto akcí oslaví 30. výročí své existence a představí v datech průběh letošní dobrovolnické sezóny. Z důvodu nepřiznivé epidemiologické situace se akce uskuteční jako interaktivní online přenos.

Oslava proběhne 7. prosince na Facebook Live a její součástí bude mimo jiné shrnutí letošní dobrovolnické sezóny, vyhlášení dobrovolníka/dobrovolnice roku a narozeninová oslava. Program akce bude též obohacen o interaktivní části a zájemci o účast proto jsou v předstihu vyzváni k registraci, skrze níž získají přístupové údaje k Zoom vysílání. „Moc jsme doufali, že námi každoročně slavený Mezinárodní den dobrovolnictví bude příležitostí k opětovnému setkání se všemi našimi podporovateli. Bohužel, aktuální špatná situace kolem šíření koronaviru nás přiměla k rozhodnutí, že i letos uspořádáme MDD pouze v online prostoru,“ říká k oslavě Lenka Kadeřábková, ředitelka INEXu.

LINK NA FACEBOOK UDÁLOST:
https://www.facebook.com/events/440833314057198

SEZÓNA 2021 V ČÍSLECH
Stejně jako v roce 2020 byl i letos sektor mezinárodního dobrovolnictví velice negativně ovlivněn probíhající epidemií COVID-19. Na workcampy (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) do zahraničí letos vyjelo 212 dobrovolníků (pro srovnání: 438 dobrovolníků v roce 2019) a 180 zahraničních a českých dobrovolníků bylo hostováno zde na českých workcampech (pro srovnání: 342 v roce 2019). Oproti obvyklé situaci značně poklesla i samotná nabídka na 786 zahraničních projektů (pro srovnání: cca 2000 projektů v předkoronavirovém období). Pozorovali jsme též změnu v samotných preferencích účastníků, kdy obvykle naprostá majoritní část českých dobrovolníků míří za dobrovolnictvím do zahraničí. Letos se celkem 54 dobrovolníků rozhodlo zůstat v ČR a věnovat se lokálnímu dobrovolnictví (pro srovnání 18 v roce 2019).


HISTORIE A AKTIVITY INEXU

INEX byl založen 10. dubna 1991. Přelomovými byly roky 1994 a 1998, kdy se INEX stal členem evropské sítě Alliance of European Voluntary Service Organisations a celosvětové sítě CCIVS – Co-ordinating Committee for International Voluntary Service při UNESCO. Díky těmto partnerstvím INEX nabízí českým zájemcům o dobrovolnictví až 2000 projektů v 70 zemích světa, přičemž organizace se specializuje na tzv. workcampy. Oproti úzce chápanému pojetí INEX přistupuje k dobrovolnictví jako ke komplexnímu vzdělávacímu nástroji, kdy účasti na dobrovolnických projektech dochází k celistvému rozvoji dobrovolníka (nabytí soft i hard dovedností, poznání nových kultur, průnik do problematiky současných globálních problémů, vedení k občanské aktivitě a demokratickým hodnotám).

BROŽURA INEX SLAVÍ 30 LET
https://www.inexsda.cz/wp-content/uploads/2021/09/INEX-slavi-30-let.pdf

INEX – O NÁS
https://www.inexsda.cz/o-nas/

MAPA ČR S VYZNAČENÝMI LOKACEMI, KDE SE V POSLEDNÍCH 10 LETECH KONALY WORKCAMPY
https://www.google.com/maps/d/u/1/viewer?ll=49.81347024159217%2C15.461406155555556&z=7&mid=1AhpLhFQt3SZF4bIelDJgVWSGEHAHV4wg

FOTOGRAFIE K POUŽITÍ:
https://drive.google.com/drive/folders/1tqlXsTUdY4kVf2upUnGFagSsfAKu4Ukc?usp=sharingDISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz