Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Air Products získala zlatou medaili EcoVadis již po čtvrté za sebou

24.11.2021
Praha [Air Products]
Autor: Vratislav Kopačka, tel: 775991656

Společnost Air Products (NYSE: APD), přední světový producent průmyslových plynů, již počtvrté za sebou získala zlatou medaili EcoVadis za udržitelné podnikání a společenskou odpovědnost. Nadnárodní ratingová agentura tak firmu ocenila za výsledky při ochraně a zlepšování životního prostředí, pracovních podmínek a vztahů s komunitami a obchodními partnery.

„Další nejvyšší ocenění EcoVadis je pro nás potvrzením, že naše úsilí má smysl. Udržitelnost je zakotvena v naší obchodní strategii, kde základním konceptem našeho podnikání je růst, úspora a péče,“ řekla o významu obdržení nejvyššího ocenění od renomované agentury Radka Ševčíková, generální ředitelka společnosti Air Products v České republice.

Obdržení čtvrté zlaté medaile od společnosti EcoVadis zavazuje společnost Air Products pokračovat v úsilí o zlepšení společenské odpovědnosti ve fiskálním roce 2021/2022. „Zlatá medaile je pro nás motivací i do budoucna. Inovacemi produktů a technologií chceme do roku 2030 snížit intenzitu emisí CO2 o třetinu. Nadále budeme zvyšovat rozmanitost v profesních a manažerských rolích a lépe pečovat o naše zaměstnance, partnery i komunity,“ doplnila Radka Ševčíková cíle, které chce firma dosáhnout.

Za aktivity v oblasti environmentální, sociální a správní transparentnosti byla společnost uvedena také na seznam 100 Best Corporate Citizens agentury 3BL Media. Již desátý rok po sobě byla zařazena do ročenky Sustainability report 2021, nejkomplexnější publikace poskytující hloubkovou analýzu výkonu společenské odpovědnosti vydávané agenturou S&P Global. A za snižování emisí se Air Poducts dostala na seznam Carbon Clean 200 vedený neziskovou organizací As You Sow a také na žebříček 100 Most Sustainable Companies od agentury Barron.

EcoVadis hodnotí a průběžně monitoruje CSR aktivity více jak 65 tisíc společností ve 160 zemích světa a poskytuje jim nástroje k jejich zlepšení. Metodika hodnocení sleduje kritéria ve čtyřech hlavních kategoriích: životní prostředí, práce a lidská práva, etika a udržitelné zadávání zakázek. Řídí se ověřitelnými mezinárodními standardy CSR, včetně globálních firemních principů, úmluv Mezinárodní organizace práce, standardu Global Reporting Initiative a ISO 26000.

Další informace o závazku společnosti Air Products k udržitelnému rozvoji naleznete na adrese:
https://www.airproducts.com/company/sustainability/sustainability-report

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz