Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Pionýři si zvolili nové vedení

15.11.2021
PRAHA [Pionýr]
Autor: Anna Mindlová, tel: 773774194

Nezvyklé a netradiční. Tak by se dalo popsat X. výroční zasedání Pionýra, které se v sobotu 13. listopadu 2021 konalo v Pardubicích. Místo obvyklých více než dvou set delegátů se jich tu z epidemiologických důvodů sešla jen čtvrtina. I v takto omezeném počtu si však zástupci pionýrských skupin zvolili nové vedení spolku.

Dlouholetého předsedu Martina Bělohlávka, který již znovu nekandidoval, ve funkci vystřídal Dušan Pěchota z Jihočeské krajské organizace Pionýra. „Vzhledem k tomu, že jsme se zde sešli v tomto omezeném počtu, kdy je tu víc plných mocí než delegátů, shodli jsme se na tom, že délka volebního období nebude pět let, ale pouze jeden rok, tedy 12 měsíců,“ vysvětlil Pěchota, kterému funkční období začíná 1. ledna 2022. V tajné volbě získal 189 hlasů z 201 možných a po svém zvolení poděkoval svému předchůdci, který funkci vykonával s krátkou přestávkou 25 let. První místopředsedkyní se stala Kateřina Brejchová, která je zároveň staronovou ekonomkou Pionýra.
„Dušanovi přeji pevné zdraví a pochopení doma. Do práce energii, trpělivost a dobré spolupracovníky s nápady a vůlí pracovat. A velmi mu přeji úspěch – osobně i v Pionýru,“ řekl Martin Bělohlávek, který se velkou měrou v roce 1990 zasloužil o obnovu Pionýra jako samostatné organizace a zásadním způsobem přispěl k jeho proměně v moderní demokratický spolek dětí a mládeže.
Spolu s novým předsedou delegáti zvolili osmičlenný Výkonný výbor Pionýra, ale také rozhodčí a kontrolní komisi. Vedení Pionýra doznalo volbami určitých změn, ale nikoli dramatických. Je to signálem, že směr, kterým se náš spolek ubírá (důraz na dění v oddílech, výchovnou práci s dětmi a spolupráci s rodiči), je správný.
Delegáti Výročního zasedání Pionýra za běžné situace hlasují i o úpravách Stanov, tedy základního dokumentu Pionýra. Během posledního jednání schválili pouze dvě nutné úpravy, mimo jiné možnost jednat distančně i pro krajské organizace a pobočné spolky. Všechny další úpravy, které by vyžadovaly širší diskuzi, byly odloženy do příštího jednání VZP.
„Asi nikdo už nevěří, že se svět zítra nebo příští týden vrátí do starých kolejí. Do těch, na které jsme sice nadávali, ale které nám nyní při zpětném pohledu přijdou super. Musíme si zvykat na nový svět a naučit se v něm žít. Věřím, že se nám to povede, že nakonec zůstanou jen malé překážky a komplikace. Chtěl bych poděkovat těm, kteří výroční zasedání připravovali, a ujistit je, že jejich práce nepřijde nazmar,“ řekl po svém zvolení nový předseda, který má zkušenosti z vedení pionýrské skupiny. Uplynulých devět let byl také členem Výkonného výboru Pionýra.
XI. výroční zasedání Pionýra se bude konat už 24. a 25. září 2022 a bude spojeno i s Obsahovou konferencí Pionýra. Bude to tedy jedinečná příležitost nastavit další směřování Pionýra.

Pro další informace se můžete obracet na Annu Mindlovou, tiskovou mluvčí Pionýra, anicka@pionyr.cz, 773 774 194.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz