Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolníci z Česka a Německa pomáhají v Předklášteří

15.10.2021
PŘEDKLÁŠTEŘÍ [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Kateřina Sivoková, tel: 606291026

V malé vesničce Předklášteří, nacházející se nedaleko Brna, se od 11. do 24. října koná dobrovolnický projekt, takzvaný workcamp. Jeho účastnící pomáhají s manuálními pracemi v místním klášteře. Kromě toho je cílem projektu najít společné středoevropské kořeny mezi českou a německou kulturou. Workcamp je pořádan ve spolupráci organizací NNO Hojnost, Antikomplex a INEX – sdružení dobrovolnických aktivit

Čtyři dobrovolníci z Česka a Německa pomáhají v klášterních sadech, vyrábí bio uhlí a mapují staré regionálních odrůdy ovocných stromů. Kromě toho pracují také na rozuzlení příběhu Heviky Kroker, sudetské Němky z Krnova, která byla s rodinou po válce přesunuta do Předklášteří, kde také zemřela v roce 2019. Na konci workcampu uspořádají dobrovolníci akci pro veřejnost, kde příběh Hedviky Kroker představí. V rámci volnočasových a vzdělávacích aktivit se dobrovolníci zaměří na společné česko-německé prvky v místní kultuře a historii. Absolvují exkurzi do Brna, kde navštíví muzeum Gregora Mendela a vilu Stiassni. V plánu je také výlet do Lomnice, kde se nachází bývalá židovská čtvrť.

NNO Hojnost usiluje o dostupnější lokální a zdravá jídla, od ledna 2019 spolupracuje s klášterem Porta Coeli v Předklášteří, kdy v rámci dobrovolnických projektů zahájila čištění starých klášterních zahrad s cílem proměnit je v plodné sady a komunitní zahrady. Hojnost si rovněž klade za cíl podporovat zemědělce a drobné producenty v regionu Tišnov.

Antikomplex usiluje o vytvoření společnosti složené ze svobodných lidí a odpovědných občanů prostřednictvím kritické reflexe minulosti a prostřednictvím vzdělávacích programů pro školy a veřejnost. Snaží se předejít znovuobjevení historických traumat, která mohou být zdrojem populistické manipulace k dosažení politických cílů. Ve své činnosti se zaměřují zejména na soužití české a německé kultury v českých zemích, zásadní znalosti a kritickou reflexi tohoto soužití.

INEX – sdružení dobrovolnických aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Z důvodu rizika šíření epidemie COVID-19 se INEX svými aktivity letos zaměřil na lokální úroveň. Během letošní letní sezóny INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi uspořádal 29 workcampů po celém území České republiky.

Ilustrační fotografie k použití (workcampy 2020):
https://drive.google.com/drive/folders/1PjXM1Fp1FL6-m_cCinqWaddQ8rRr335k?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz