Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

IluStory – literární soutěž s ilustrací v hlavní roli

1.9.2021
PRAHA [Knihovna Akademie věd ČR]
Autor: Marina Krahulcová, tel: 723784443

Knihovna Akademie věd ČR vyhlašuje druhý ročník literární soutěže IluStory, která má jedinou hlavní podmínku a zadání: napište povídku na motivy dané ilustrace. Přihlásit se mohou všichni bez ohledu na věk či předchozí spisovatelské zkušenosti. Soutěž začne současně se zveřejněním soutěžní ilustrace v pondělí 6. září, uzávěrka je 10. října 2021.

Pravidel, kterých se musí autoři držet, není mnoho – napsat povídku do 10.000 znaků a odeslat ji přes online formulář dostupný na webu ilustory.cz. Žánrové zařazení a styl vyprávění už ponechává zadavatel soutěže jen a jen na představivosti autorů.

Soutěžní povídky budou rozděleny do dvou kategorií podle věku autorů – do 15 let a od 15 let výše. A na co se mohou vítězové těšit? Ti nejlepší získají kurzy tvůrčího psaní a knižní poukázky do knihkupectví Academia. Slavnostní předávání cen vítězným autorům se odehraje sobotu 6. listopadu 2021 v reprezentativních prostorách budovy Akademie věd ČR na Národní 3 v Praze.

IluStory se od jiných tuzemských literárních soutěží odlišuje právě originálním zadáním, které vystihuje motto soutěže: My máme ilustraci – vy máte příběh. Motivem pro soutěžní povídky je totiž jedna jediná, několik set let stará mědirytina, pocházející ze sbírky starých tisků Knihovny AV ČR.

„Až do uzávěrky soutěže neprozradíme, z které knihy ilustrace pochází,“ vysvětluje Magdaléna Vecková, ředitelka Knihovny AV ČR. „Nechceme tím omezovat fantazii našich přispěvatelů. Podvědomí je zrádné. Naopak – když najdou pro obrázek úplně nový a jedinečný příběh, jako by mu tím dali nový život.“

Zejména pro začínající autory připravila knihovna na webu ilustory.cz tvůrčí studovnu, kde najdou výběr článků, videí a dalšího online obsahu o tvůrčím psaní. Web nabídne i tipy pro ty, kteří zatím netrpělivě očekávají políbení Múzy a hledají inspiraci. „Někdy pomůže zkusit zapomenout na to, co vidíte na první pohled. Nepopisovat zjevné a výtvarný motiv vnímat spíš jako prostředníka pro svou vlastní obrazotvornost,“ doporučuje organizátorka soutěže Marina Krahulcová.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz