Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Charita začala s rozdělováním finanční pomoci potřebným rodinám v poničeném Stebně

15.7.2021
STEBNO [Charita ČR]
Autor: Petr Šimek, tel: 731 433 017

V noci z 24. na 25. června se Stebnem v okrese Louny přehnala ničivá bouře, která zanechala vážné škody na domovech zdejších obyvatel. Na místo byl povolán tým Terénní krizové služby Diecézní charity Plzeň, který zmapoval situaci a zdejším lidem nabídl využití krizové psychologické podpory a okamžité humanitární pomoci. Diecézní charita Plzeň také vypsala možnost finanční podpory zasaženým obyvatelům prostřednictvím svého transparentního účtu. Na něm se shromáždilo již téměř půl milionu korun. Peníze jsou uvolňovány na základě sociálních šetření Terénní krizové služby v místě pomoci.

„V tuto chvíli máme rozjednanou pomoc pro šest rodin, které potřebují finanční podporu na rekonstrukci svého obydlí,“ uvádí krizová interventka Daniela Babincová, která už Stebno několikrát navštívila. Jedná se o rodiny, jejichž domy byly velmi výrazně poškozeny bouří a finanční pomoc k rekonstrukcím nutně potřebují. Střechy těchto i jiných domů jsou však zatím většinou jen zakryty provizorními plachtami a pokrývačské práce teprve tu a tam začínají. Jedna domácnost již obdržela příspěvek ve výši 19 tisíc korun na nákup nové ledničky a sporáku, ty původní bouře vyřadila z provozu.

O potřebnosti pomoci nejpostiženějším rodinám zde charitní tým komunikoval také s další nestátní organizací – Člověkem v tísni, která na místě působí. Terénní krizová služba vedle finanční podpory stále nabízí obyvatelům Stebna, kteří leckdy doslova přišli o střechu nad hlavou, i psychologickou podporu.

Obec Stebno leží sice v Ústeckém kraji, ale spadá do farností Diecéze plzeňské. Pomoc zde tedy vykonává plzeňská diecézní charita. Ta je však v kontaktu i s Diecézní charitou Litoměřice, která působí v Ústeckém kraji.

Stebno_Archiv_DCHP (4) Stebno_Archiv_DCHP (1)

Na pomoc obyvatelům Stebna při nezbytné obnově jejich domovů může veřejnost stále přispívat na transparentní účet Diecézní charity Plzeň 277850809/0300, variabilní symbol 246. Příspěvky přicházející na účet a převody na pomoc obyvatelům je možné sledovat ONLINE. Tým krizových interventů bude se zasaženými potřebnými rodinami dále udržovat kontakt a pokračovat v rozdělování další finanční pomoci přicházející na transparentní účet.

„Nesmírně si vážíme solidarity v pomoci na zmírnění dopadů přírodních živlů,“ říká ke stále přibývající finanční podpoře pro zasažené obyvatele Stebna Jiří Lodr, ředitel Diecézní charity Plzeň.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz