Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Multižánrový festival opět rozsvítí terasy Mydlářovského domu

24.6.2021
CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Autor: Břetislav Oliva, tel: 778712531

Program Muzea loutkářských kultur v Chrudimi v období letní turistické sezóny obohatí již pátý ročník multižánrového festivalu Bez nití|Odvázané léto na terasách. Návštěvníci se v průběhu dvou víkendů v červenci a srpnu mohou těšit na loutková představení pro děti i dospělé, koncerty, výtvarné dílny i jeden audiovizuální experiment.

I přes počáteční nejistotu ohledně vývoje pandemie Covid 19 a protiepidemických opatření se Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi nakonec podařilo zorganizovat již pátý ročník festivalu Bez nití s podtitulem Odvázané léto na terasách. Během čtyř večerů v průběhu dvou víkendů 30. – 31. července a 20. – 21. srpna 2021 nabídne návštěvníkům sérii loutkových představení, koncertů známých i regionálních skupin a písničkářů, výtvarných dílen a dalších programů, které výrazně oživí prázdninovou regionální kulturní nabídku.
Návštěvníci se mohou těšit třeba na loutkářské soubory Buchty a loutky, které v letošním roce slaví 30. výročí svojí činnosti, oblíbené Toy Machine, velice zajímavý vi.Tvor v čele s René Vitvarem nebo Annu Duchaňovou alias Aničku a letadýlko, která tentokrát přijede s představením Frutti di Mare a jako Pinky Jane potěší návštěvníky i svým písničkářským vystoupením. Hned dvě představení přivezou herci studia Damúza, které patří k nejlepším loutkohereckým skupinám u nás. Hudební vystoupení obstarají skvělí Fredy a Krasty se směsicí nadupaného funku říznutého specifickým humorem, jazzpunkové Krásné nové stroje v čele s výtvarníkem Stanislavem Divišem nebo Kyx Orchestra, originální chrudimský big band s klasickým obsazením, moderním zvukem a neotřelými aranžemi skladeb ve stylu jazzu, latiny, funky i rocku. Pestrý program doplní také Eva Suková alias Blondýna prokládající svoje femme- folkové písně vtipnými básněmi nebo audiovizuální experiment s meotarovými výjevy na motivy českých lidových pohádek v podání volného sdružení Sandy & MeotART.
Vstupenky je již teď možné zakoupit v pokladně MLK, jednotné vstupné je 120 Kč na den. Permanentka na všechny akce pak stojí 400 Kč. Kompletní program najdete na www.puppets.cz.
Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi velice děkuje všem partnerům a sponzorům, bez nichž by konání festivalu nebylo možné.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz