Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Online workshopy propojí moderní technologie i přírodu

20. 5. 2021 - RALSKO [Econnect / Geopark Ralsko ]

Land artový Festival v Ralsku se stal již tradiční jarní akcí v regionu, která láká návštěvníky do bývalého vojenského prostoru Ralsko do krajiny zaniklých obcí. Letos vzhledem ke koronavirové krizi hledá organizátor festivalu Geopark Ralsko další cesty, jak zapojit veřejnost do přírodního tvoření. Land-art je ekologicky laděný umělecký směr, který nezatěžuje přírodu, ale naopak vede k návratu k přírodním materiálům. Land-art je pro geopark způsob, jak se navrátit ke kořenům kraje, k přírodě a k historii místa.

V týdnu od 1. 6. do 4. 6. se setkají čeští a němečtí umělci v zaniklé obci Holičky a budou společně tvořit v místech, kde dříve stávala obec s 200 obyvateli, kapličkou, školou a dvěma hospodami. Dnes zde zbyly hlavně sklepy tesané do pískovce a unikátní kovárna. Každý den proběhne přímý přenos přímo ze zaniklé obce s reportérkou Tinou a umělcem Ondrou Koudelkou a každý může sledovat, jak díla z přírodních materiálů postupně rostou.

Novinkou jsou také online workshopy, kde se v online kavárně účastníci setkají s umělci a nakouknou do jejich kuchařky. Workshopy se konají každý den v 18.00.

Co je land-art? – I. Online workshop, 1. 6. 2021 od 18.00

Beseda s malířem a spisovatelem Janem Mackem o tom, co je přírodní umění. Získejte inspiraci pro vaše tvoření s fotografiemi land-artových děl z celého světa.

Stonebalancing – II. Online workshop, 2. 6. 2021 od 18.00

S našim předním balancerem Rudou Waypa Novákem se naučíte vyvažovat kameny v neuvěřitelných polohách bez jakékoliv podpěry.

Body painting Kamufláž – III. Online workshop, 3. 6. 2021 od 18.00

Akční umění s umělkyněmi Melissou a Katrinou. Malování na tělo inspirované uměním zvířat splynout se svým okolím. Dokážete proměnit svou podobu?

Malování světlem – IV. Online workshop, 4. 6. 2021 od 18.00

Unikátní workshop s fotografkou Lenkou Trčkovou. Malba světlem, jinak také luminografie využívá různých světelných zdrojů (svíčky, baterky, světelné tužky, pochodně) a jejich pohybu, který zachycuje na fotoaparát s dlouhou expozicí. I když to zní vědecky, můžete to zvládnout také a vytvořit zajímavé světelné fotky.

A jak to bude probíhat? Všechny informace jsou na webu projektu www.landart-ralsko.com. Po vyplněné přihlášky na workshop dostanou účastníci do e-mailu odkaz na místnost ZOOM a informace o tom, co si mají na dílnu připravit. V průběhu workshopu mohou debatovat, tvořit spolu s umělcem nebo sdílet svá vlastní díla.

Aktivity finančně podpořil Liberecký kraj a Česko-německý fond budoucnosti.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz