Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dave Goulson – Divočina v zahradě. Inspirace pro přírodní zahradničení

15.2.2021
BRNO [Nakladatelství Kazda]
Autor: Milena Hurajová, tel: 602 540 367

Kniha Divočina v zahradě je oslavou života drob­ných tvorů, kteří žijí v našich zahradách. Profesor biologie Dave Goulson v ní zaníceně vysvětluje, jak jsou naše životy a osud celého lidstva neoddělitelně propojené se životy škvorů, včel, zlatooček a pestřenek, nedoceňovaných hrdinů přírodního světa. Divočina v zahradě je zajímavým průvodcem ekologickým zahradničením. Knihu vydalo Nakladatelství KAZDA.

Divočina v zahradě je zásadním čtením pro každého, kdo má zahradu a není mu lhostejná naše planeta. Nahlédněte spolu s autorem do kompostu, vrtejte se v hlíně a nořte se do zahradního jezírka. Vydejte se na výlet za zkoumáním di­vočiny, jež číhá hned za vaším domem. Přírodním zahradničením přispějete k záchraně planety a tím zachráníte i sami sebe.

I malinkatá zahrádka může být domo­vem mnoha stovek druhů divokého hmyzu, malých savců a rost­lin. Životy těchto drobných stvoření jsou stejně fascinující jako životy velkých exotických zvířat, která vídáte v dokumentech o divočině. Přesto o nich často víme jen málo. Kniha Divočina v zahradě vám poskytne nápady na mnoho praktických kroků, které můžete učinit pro to, abyste si tato drobná stvoření přizvali do života. Je možné to zkombinovat s pěstováním zdravého ovoce či zeleniny bez pesticidů a zajistit si tak přístup k hojnosti lokálně vypěstovaného a výživného jídla.

„Pečujte o půdu, pěstujte rozmanité plo­diny, podporujte opylovače a přirozené nepřátele škůdců, mini­malizujte nebo úplně vynechte pesticidy a hnojiva, kompostujte a recyklujte. To vše je pro dobrého zahradníka otázkou zdravého rozumu. Pokud chcete svým vnoučatům zanechat zdravou planetu, na níž by mohla žít, je čas jít na zahradu a zabořit ruce do země,“ říká autor knihy – Dave Goulson.


O autorovi:
Dave Goulson vystudoval biologii na Oxfordské univerzitě a v současnosti působí jako profesor biologických věd na univerzitě v Sus­sexu. Dvanáct let strávil studiem čmelá­ků a publikoval více než 250 vědeckých článků o jejich biologii. V roce 2006 založil organizaci na ochranu čmeláků Bumblebee Conservation Trust. Je autorem několika bestsellerů o životě hmyzu.


* * *
Informace o knize Divočina v zahradě:
Autor: Dave Goulson • Překladatelka: Lenka Adamcová • Doporučená cena: 369 Kč, e-kniha: 295 Kč
Originální název: The Garden Jungle • Formát: 125 x 200 mm • Počet stran: 302
Nakladatelství KAZDA • www.knihykazda.cz • ISBN (EAN): 978-80-7670-002-4
Odkaz na knihu v e-shopu: https://www.knihykazda.cz/pro-media/divocina-v-zahrade/

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz