Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

CCBC spouští on-line knihovnu materiálů pro environmentální vzdělávání

13. 1. 2021 - PRAHA [Česká koalice pro ochranu biodiverzity (CCBC) ]

Česká koalice pro ochranu biodiverzity (CCBC) spouští novou on-line knihovnu CCBC do škol. Ta představuje pomůcku pro učitele, která jim může pomoci v přípravě a oživení výuky. On-line knihovna se spouští dnes 13. ledna a naleznete ji na internetových stránkách CCBC (zde - https://1url.cz/PzceC) zcela zdarma.

On-line knihovna navazuje na projekt CCBC do škol, který byl spuštěný na podzim roku 2019 a řadu úspěšných přednášek ze série Kaleidoskop. Tato on-line knihovna představuje kompletní výchovně vzdělávací environmentální program určený základním a středním školám. Obsahuje výuková videa s unikátními záběry z České republiky i z celého světa, k nimž jsou připraveny pracovní listy, infokarty a slovníčky pojmů. Materiály jsou roztříděné do čtyř základních tematických okruhů - ekosystémy, živočišná říše, globální výzvy a ochrana přírody. Všechny materiály byly vytvořeny předními českými odborníky a jsou vhodné i pro distanční výuku.
Pro organizaci CCBC je velmi důležitá kontinuální spolupráce s učiteli, a proto se jim také snaží nabídnout velmi širokou škálu témat a forem, které mohou používat při výuce. Učitelé si mohou zvolit, zda využijí online variantu videí a materiálů anebo pro výuku přizvou lektora, který ji doplní i o poutavou přednášku. „Samotní lektoři jsou lídři projektů, odborníci či dobrovolníci, kteří se aktivně podílejí na ochraně přírody. Na školách vypráví o environmentálních tématech a jejich řešeních, životě v dané zemi, kulturních rozdílech a o tom, jak vypadá práce v terénu,“ říká Alena Klézlová, koordinátorka vzdělání v CCBC. Přednášky mají populárně naučný charakter a podle ředitelky organizace Kristýny Novákové na ně organizace dostává spoustu pozitivních ohlasů. Nabídka CCBC obsahuje i zážitkové programy, které lze připravit pro školu na míru. (Všechny tyto varianty lze společně kombinovat nebo využívat zvlášť.)
„Jsem velice ráda, že můžeme využít síly CCBC a zprostředkovat žákům znalosti, zkušenosti a záběry odborníků. Doufám, že to pomůže jak školám, tak i rodičům vychovat generaci dětí s kladným vztahem k lidem, zvířatům i rostlinám,“ říká Kristýna Nováková, ředitelka organizace CCBC. Nabídka se také bude do budoucna dále rozrůstat a vylepšovat.
Česká koalice pro ochranu biodiverzity (CCBC) je organizace sdružující české projekty, které působí na poli ochrany přírody a komunitního rozvoje u nás i ve světě. Prakticky každá negativní změna v životním prostředí je vratná a dříve či později napravitelná (například znečištění vody či ovzduší). Vyhubení rostlinných a živočišných druhů je však změna nevratná a neodčinitelná. S každým zmizelým druhem je život na této planetě o něco chudší a smutnější. Proto organizace považuje ochranu biodiverzity za jednu z nejdůležitějších globálních výzev. A také proto je hlavním posláním CCBC v ČR zejména vzdělávání a zvyšování informovanosti o přírodě a globálních výzvách.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz