Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Z recyklovaných materiálů vyrobenou izolaci dodá lotyšským železnicím jihomoravská společnost RETEX

18.12.2020
Moravský Krumlov [RETEX]
Autor: Filip Poštulka , tel: 724104295

Velký úspěch zaznamenal moravskokrumlovský RETEX s ekologickým materiálem určeným pro vlaky. Firma zvítězila ve výběrovém řízení společnosti Škoda Transportation na komplexní izolaci pro vlaky Lotyšských státních drah železnic – dominantního železničního dopravce v Lotyšsku. Celkový objem přesáhne 15 000 m2 izolace, která vychází z principů cirkulární ekonomiky.

Součástí dodávky pro třicet dva moderních jednopodlažních jednotek pro příměstskou dopravu, je nově vyvinutý ekologický izolační materiál Envizol Train. Izolace je vyráběna z recyklovaného materiálu metodou, která je v ČR i v Evropě jedinečná - je totiž vyrobený z recyklovaných polyesterových vláken se speciální úpravou. Jedinečnost materiálu spočívá především v použití speciálních nehořlavých vláken a způsobu jejich uložení. Podstatná je ohleduplnost materiálu k životnímu prostředí - výrobek je produktem takzvané cirkulární, nebo také oběhové ekonomiky, pro kterou je charakteristická recyklace a minimalizace zbytkových odpadů.

Zaměření na cirkulární ekonomiku
„Vítězství v tendru je pro nás důkazem, že naše zaměření na nové technologie, které vycházejí z principů cirkulární ekonomiky, mají smysl,“ říká generální ředitel společnosti RETEX Robert Šimek.

Šetří přírodu i náklady
Firma RETEX uspěla mimo jiné i proto, že se společnost Škoda Vagonka (člen skupiny Škoda Transportation), rozhodla využít kompozitní složení materiálu, který má samolepící vrstvu. Kromě vynikajících izolačních schopností to totiž šetří jak čas při instalaci, tak i náklady. Envizol Train má i drenážní vrstvu, díky které může kondenzát plynule odtékat. Toto řešení funguje jako prevence koroze. Materiál rovněž splňuje nejpřísnější požadavky s ohledem na nehořlavost.

O společnosti: Firma RETEX se soustředí na dodávky netkaných textilií pro automobilový průmysl či stavebnictví. Nově se společnost věnuje i produkci zdravotnického materiálu a zaměřuje se i na výrobu a dodávky materiálů pro zelené střechy, specializované akusticko-tepelně izolační materiály pro hromadnou dopravu (vlaky, autobusy a tramvaje) či bílou techniku (pračky, myčky, sušičky). Firma ve své produkci využívá především recyklované materiály a patří k tak k lídrům cirkulární ekonomiky v ČR. RETEX je akciová společnost s českým kapitálem. Více najdete na www.retex.cz

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz