Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

V rezervaci divokých koní dnes zazněl soul, zpěvačka Ešli natáčela klip k prvnímu albu

24. 11. 2020 - Praha [Econnect / Česká krajina]

„Ešli alias Ashley S. Abrman se narodila jako dcera pastora v texaském Houstonu a prakticky celé dětství procestovala mezi Amerikou a Českou republikou a Slovenskem. Usadila se v Čechách, kde nadále rozvíjí svou velice úspěšně našlápnutou pěveckou kariéru. Známá je z kapel a projektů jako například The High Corporation, Carpet Cabinet, Atomic Gigolo, Zorba Že Ja Buddha nebo Ochepovsky project,“ vysvětluje Kateřina Vídeňská, která se ujala režie videoklipu.

Zpěvačka podle jejích slov spolupracovala také se slovenskou fenomenální kapelou Fallgrapp, Jimmym Pé nebo Petijee. Její hudba vyšla na několika kompilacích včetně Beat Garden Compilation 5, úzce spolupracuje s labelem Gergaz zaměřeným na aktuální elektronickou scénu. Ve videoklipu spolu se zpěvačkou vystoupil také tanečník a držitel Ceny Thálie za balet Robert Skujenieks.

Na videoklipu k singlu Blessed se hudebně podílejí mimo jiné i bubeník Michal "Kolouch" Daněk, který vystupoval například s Michalem Pavlíčkem, BSP, Davidem Krausem, Lenkou Dusilovou nebo Honzou Křížkem, baskytarista Ondřej Hauser (Prago Union, David Kraus, Ochepovsky project, Zorba že ja Budha, Honza Křížek, ad.); a producent: Karel Štulo (David Koller, Zrní, Lenka Dusilová, ad.). „Hlavní myšlenkou příběhu je dialog s přírodou, péče o přírodu, vnímání toho, jak k nám promlouvá. A že pokud se nepoučíme, nemůžeme být spaseni,“ doplnila Kateřina Vídeňská.

Rezervace s divokými zvířaty a ranní mlhou vytvořila pro natáčení videoklipu magickou atmosféru. „Hudebně se sice obvykle pohybuji v jiné rovině, a hudební styly jako soul nebo jazz mě nikdy příliš neoslovovaly, ale skladba Blessed je skutečně příjemná k poslechu a navíc její obsah souzní s posláním naší rezervace. Jsme proto velmi rádi, že jsme mohli k natáčení klipu poskytnout kulisy,“ doplnil Dalibor Dostál, ředitel ochranářské organizace Česká krajina, která rezervaci divokých koní v roce 2015 založila.

Ochranářská organizace Česká krajina na projektech spojených s ochranou přírody spolupracuje s experty z Biologického centra Akademie věd České republiky, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Univerzity Karlovy v Praze, Ústavu biologie obratlovců Akademie věd České republiky, Botanické zahrady hlavního města Prahy, Zoo Liberec, České zemědělské univerzity v Praze, Mendelovy univerzity v Brně, Masarykovy univerzity v Brně a dalších odborných institucí.

Na dokončení rezervace velkých kopytníků v Milovicích může veřejnost přispět zasláním zprávy ve tvaru DMS KRAJINA 30, DMS KRAJINA 60 nebo DMS KRAJINA 90 na číslo 87 777. Cena dárcovské zprávy je 30, 60 nebo 90 korun, na projekty neziskové organizace jde 29, 59 nebo 89 Kč korun. Dárcovské SMS zastřešuje Fórum dárců. Mezi další možnosti podpory patří dárcovský portál Darujspravne.cz nebo nákup ve vybraných e-shopech prostřednictvím portálu Givt.cz nebo na e-shopu www.zelenadomacnost.com.

Projekty návratu a ochrany velkých kopytníků podporují společnosti Nadační fond rodiny Orlických, Semix, Printwell, Delta Light Czech, Bříza & Trubač, advokátní kancelář, Zelená domácnost, Pro živou zahradu, Hello bank, JK Jitka Kudláčková, Megabooks CZ, Ekospol, Net4Gas, Pivovar Zubr, Cestovní kancelář Periscope Skandinávie, Operační program Životní prostředí, Státní fond životního prostředí, Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, Středočeský kraj, Jihomoravský kraj, Město Milovice, Město Benátky nad Jizerou, American International school ve Vídni, milovická Mateřská škola Kostička, sdružení Přátelé a rodáci Milovic i veřejnost. V rámci svého dobrovolnického programu projekt podpořili i studenti z Townshend International School v Hluboké nad Vltavou, klubů branných činnosti Military Experience a klub Off-Road Milovice.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz