Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Až 10 milionů EUR rozdělí Google klimatickým projektům v Impact Challenge, jehož partnerem je i EIT Climate-KIC

25.10.2020
Praha
Autor: Eliška Mezuláníková

Do projektu Google Impact Challenge vstupuje v roli mentora a odborného garanta Evropský institut pro inovace a technologie (EIT Climate-KIC). Ten už 10 let vzájemně propojuje podnikatelské projekty i samosprávy, které svými aktivitami pomáhají s přechodem na nízkouhlíkovou ekonomiku. V Evropě mají proto jedinečnou pozici k tomu konzultovat s Google nadějné klimatické projekty. Od vzájemného propojení si společnosti slibují co nejlepší výsledky vybraných projektů a nejvyšší přínos pro naplnění klimatických cílů EU.

Cílem aktivity Impact Challenge, ze kterou stojí společnosti Google, je poskytnout mentoring i finanční podporu technologickým projektům, které mají pomoci v oblasti klimatu. Iniciativa byla spuštěna v letošním roce a Google plánuje nejlepším nápadům rozdělit až 10 milionů EUR (270 milionů korun).

„Stejně jako v Google, i my v EIT Climate-KIC věříme v sílu lidské vynalézavosti a spolupráce, když chceme dosáhnout společných cílů a požadovaného rozsahu transformace. Již více než deset let se věnujeme ochraně klimatu a inovacím, které nám pomáhají dosahovat systémové změny. Díky partnerství s Google dokážeme využít znalostí naší komunity a udělat klíčový krok k potřebné změně, abychom předešli katastrofickému nárůstu teploty na planetě,” říká o partnerství ředitelka EIT Climate-KIC Kirsten Dunlop.

Do projektu Impact Challenge se mohou přihlásit projekty z celé Evropské unie, které nabízejí konkrétní řešení v naplnění strategie Zelené obnovy. O podporu mohou žádat neziskové organizace, společnosti i jednotlivci, kteří mají nápady na zmírnění klimatické změny. Google ve svém Impact Challenge hledá především projekty v oblasti obnovitelné energie, nízkoemisní dopravy, zlepšení kvality ovzduší, ochrany přírodních zdrojů, oběhového hospodářství či udržitelného dizajnu.

Rolí EIT Climate-KIC bude pomoc s vyhodnocením přihlášek a následné vedení mentoringů, školení, koučování a dalších aktivit pro zdokonalení nápadů. Ředitelka EIT Climate-KIC Kirsten Dunlop se také připojí k zástupcům společnosti Google a dalších odborníků u závěrečného vyhodnocení Impact Challenge.

Přihlášky do Impact Challenge přijímá Google do 6. listopadu. Výběrové řízení probíhá v angličtině a veškeré informace jsou dostupné zde.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz