Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Skupina dobrovolníků z Evropy přijela pomáhat se sklizní v Českých Kopistech

8.9.2020
České Kopisty [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Aleksandra Krajewska, tel: +420 603834110

Ve vesnici České Kopisty se ve dnech 6. 9. – 20. 9. 2020 uskutečňuje mezinárodní dobrovolnický projekt, podporující místní společnost Svobodný statek na soutoku. Deset mladých dobrovolníků a dobrovolnic z Francie, Německa, Slovenska a Maďarska pomáhá se sklizní a péčí o areál. Projekt je organizován pod záštitou neziskové organizace INEX-SDA, Evropského sboru solidarity a Svobodného statku.

Návštěva dobrovolníků nebude pro Svobodný statek ničím novým, projekt se zde opakuje každý rok. V tomto roce již úspěšně proběhl jeden běh na začátku srpna, přestože kvůli pandemii v omezeném počtu. Tento projekt je výjimečný tím, že se koná se zaměřením na dobrovolníky se speciálními potřebami. Dobrovolníci budou pomáhat s manuálními pracemi na statku, ručním sběrem plodin, čištěním a přípravou a zapojí se též do komunitního života na statku. Seznámí se principy bio-dynamického zemědělství, práce s půdou, osivem, sklizní a i se zvířaty. Během projektu budou mít možnost se účastnit vzdělávacích aktivit souvisejících se společenstvím Camphillu, včetně návštěvy místní svíčkárny o a dalších volnočasových aktivity. Dobrovolníci se budou moct nejen se seznámit s místní komunitou a udržitelným zemědělstvím, ale také poznat vlastní kultury navzájem.

Obecně prospěšná společnost Svobodný statek na soutoku byla založena v roce 2012 s cílem navázat na zemědělskou činnost provozovanou již dříve pod záštitou Camphillu České Kopisty. Společenství Camphill vycházejí z léčebné pedagogiky Rudolfa Steinera a zaměřují se na společné soužití a obohacení se lidí „běžných“ a lidí se speciálními potřebami. Společnost také provozuje biologicko-dynamické zemědělství a nabízí zeleninu v bio-kvalitě a další výrobky vznikající převážně ruční prací přímo na statku.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (krátkodobý mezinárodní dobrovolnický projekt), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Z důvodu rizika šíření koronaviru se INEX letos zaměřil na lokální úroveň. V současnosti má INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi na letošní letní sezónu připraveno téměř 30 workcampů po celém území České republiky.

Fotografie k použití (Workcamp v Českých Kopistech, 2019):
https://drive.google.com/drive/folders/1lFDMEWdCzo-bfdkYsfmdqp8l72dNkowa?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz