Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolníci budou renovovat prostor pražského kulturního centra Alta

17.8.2020
PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Dominika Přikrylová, vedoucí workcampu, tel: 604 269 685

Ze všech koutů České republiky se ve dnech 17. 8. - 23. 8. sjedou dobrovolníci, aby se v rámci krátkodobého dobrovolnického projektu, tzv. workcampu, podíleli na renovaci prostor pro pražskou uměleckou skupinu Alta. Práce bude především manuální a bude probíhat uvnitř prostor i venku na zahradě.

Mezi aktivity může například patřit: práce na zahradě, pomoc s hlídáním výstav, interakce s návštěvníky výstav, jednoduchá údržba prostor, drobné opravy, stěhování materiálů instalace světel, výpomoc v kavárně a její zkrášlování, pomoc s úklidem místností, vymýšlení nových nápadů, jak dekorovat a zpříjemnit místní prostory. V jednání je také možnost organizace letního kina na Rohanském nábřeží.

„Letní workcampy jsou ideální alternativou dovolené nebo festivalu, zejména v tomto roce, kdy je cestování obtížné a dobrovolnická pomoc cennější než kdykoliv předtím. Kromě práce, která je bez nároku na finanční odměnu, mají dobrovolníci příležitost se seznámit s novými lidmi a podat pomocnou ruku tam, kde je potřeba,“ přibližuje myšlenku dobrovolnictví Dominika Přikrylová, vedoucí workcampu.

Studio Alta je multikulturní prostor a kreativní hub zaměřený především na současný tanec. Alta se nedávno přestěhovala do barokní budovy Invalidovny v blízkosti městského centra v Karlíně. Studio má zkušebny pro výzkum umění a tvůrčí dílny, stejně tak jako společenské prostory, ateliéry či kavárna a sdílené kanceláře. Studio Alta má odvážná a inovativní představení, která podporují angažovanost, kreativitu, sdílení a otevřený a konstruktivní dialog. V divadelní části je příležitost nahlédnout za oponu a naučit se věci, kteří běžní návštěvníci nemohou. Cílem workcampu je podpora v provozu studia.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (krátkodobý mezinárodní dobrovolnický projekt), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Z důvodu rizika šíření koronaviru se INEX letos zaměřil na lokální úroveň. V současnosti má INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi na letošní letní sezónu připraveno téměř 30 workcampů po celém území České republiky.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz