Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Exkluzivní divadelní zážitek v MLK

6.8.2020
CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Autor: Břetislav Oliva, tel: 778712531

V sobotu 15. srpna 2020 od 16 hodin čeká návštěvníky festivalu Bez nití|Odvázané léto na terasách nevšední zážitek v podobě divadla hraného pro velmi malý počet diváků z důvodu maximálního propojení mezi jevištěm a hledištěm.

V posledních letech vzniká množství alternativních divadelních forem, které si získávají oblibu nejen v Česku. To se týká mimo jiné i divadla pro jednoho nebo malý počet diváků. Ti se z role statistů stávají často klíčovými postavami představení a umělecký zážitek si sami aktivně vytvářejí. Tento trend se samozřejmě promítá i do oblasti loutkového divadla, a tak Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi zařazuje večer tohoto „intimního“ divadla i do programu festivalu Bez nití. Večer určený divadelním fajnšmekrům nabídne tři autorská představení převážně mladých tvůrců.
Prvním z nich bude výtvarně zvuková inscenace Prefaby divadla MIR, která sklidila zasloužený úspěch na letošní Loutkářské Chrudimi. Je představením odehrávajícím se na umakartovém stole na motivy každodenního života tří bezejmenných sousedů v paneláku – symbolu splněného snu o moderním bydlení v zemích bývalého východního bloku. Bude se hrát pro max. 7 diváků vždy od 17, 18, 19 a 20 hodin. Druhým představením je intimní multisenzorické představení Lžička pod nos od Nitish Jain and Collective. S pomocí pásky přes oči, sluchátek, teplých dlaní a vlastní fantazie se tři diváci vydávají zkoumat péči a něhu skrze obyčejné příběhy inspirované mateřskými postavami z Erbenovy Kytice. Toto představení se bude hrát v časech od 16, 17, 19 a 20 hodin. Třetím představením bude od 17:45, 18:45, 19:45 a 20:45 Rakvičkárna aneb Princezna a vesničan v podání souboru Toy Machine a Divadla Letí inspirovaná oblíbenými morytáty kočovných loutkářů.
Vzhledem k omezené kapacitě představení doporučujeme rezervovat si a zakoupit vstupenky předem v pokladně MLK.DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz