Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Nejen na Den Země: Na přírodu nekašlu

22. 4. 2020 - BRNO [Econnect / Hnutí Brontosaurus]

Hnutí Brontosaurus výzvou reaguje na aktuální situaci, která vede širší spektrum lidí do přírody. Na Den Země jsme aktivně připomněli cíle naší výzvy: aby si lidé uvědomili nejen hodnoty, které příroda přináší, ale také potřebu chovat se k ní s respektem a aktivně ji chránit.

“Lidé se na našem webu dozví například, jak vysadit keř, vysadit komunitní záhon, nebo vyrobit na zahradě hadník. A také, jak se do přírody, vypravit s respektem a dle pravidel, které zabrání jejímu poškozování.” říká Dalimil Toman, programový ředitel Hnutí Brontosaurus.

U příležitosti Dne Země tak Hnutí Brontosaurus lidem nabídlo novou sérii jednoduchých námětů, celá výzva však potrvá až do poloviny června.

Plnění výzvy je snadné. Lidé prostřednictvím hashtagu #naprirodunekaslu sdílí na sociálních sítích fotky toho, co pro přírodu vykonali a inspirují tím ostatní. Zároveň se lidé označením své fotky hashtagem jednoduše přihlásí do soutěže o hodnotné tematické ceny.

“Máme radost, že se schází první příspěvky, kdy lidé pro přírodu ve svém okolí něco sami prakticky dělají. Rádi bychom výzvu po Dne Země ještě více rozšířili, aby si více a více lidí uvědomovalo, že i oni mohou něčím přispět.” komentuje výzvu Dalimil Toman, programový ředitel Hnutí Brontosaurus. “Cílem je vzbudit zájem o ochranu přírody, ne vyřešit všechny problémy, co nás se v životním prostředí trápí - velké výzvy jako problém se suchem čekají na celou společnost. Je však třeba lidi do ochrany přírody vtáhnout i přes drobné aktivity.” dodává Toman.

“Prostřednictvím výzvy “Na přírodu nekašlu” reagujeme na skutečnost, že jsme aktuálně museli zrušit mnoho dobrovolnických víkendových akcí v různých přírodních lokalitách, které potřebují naší pomoc” říká Adam Schejbal, koordinátor programu Akce příroda. “Těšíme se však, že se nejpozději v létě opět setkáme v terénu” doplňuje Schejbal.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz