Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Večer udržitelnosti popáté v Praze, s promítáním Z Paříže do Pittsburghu

22.11.2019
Praha [RespON]
Autor: Jiří Zeman, tel: +420 723 136 975

Spolek RespON, který se soustřeďuje na popularizaci udržitelného životního stylu, pořádá 28. listopadu v nové kobce č. 17 na Hořejším nábřeží Večer udržitelnosti. Kromě workshopů s výrobou domácích potřeb je připravena i projekce dokumentu Z Paříže do Pittsburghu, stánky udržitelných podnikatelů a diskuze s Milanem Smržem, odborníkem na obnovitelnou energetiku.

Událost bude zaměřená na téma změny klimatu a na tipy, jak může přispět ke zlepšení situace každý z nás. Jedná se o jednu z prvních akcí pro veřejnost v nové kobce na náplavce. V 18 h začnou workshopy, na nichž si návštěvníci vyrobí prášek do myčky a voskovaný ubrousek, do kterého si pak každé ráno jistě s chutí zabalí svačinu. Souběžně budou u stánků vystavovat environmentálně zacílení podnikatelé a zástupci neziskových organizací. Od 19 h na to naváže promítání filmu o odezvě americké veřejnosti na Trumpovo rozhodnutí stáhnout podpis USA z pařížské klimatické dohody. Loňský dokument Z Paříže do Pittsburghu vznikl v koprodukci National Geographic a sledovali ho již diváci v 172 zemích a 43 jazycích. Večer bude završen diskuzí s Milanem Smržem, který působí jako viceprezident evropského sdružení Eurosolar.
U stánků svou činnost představí mimo jiné Biko Adventures, Serenity Explorers, Hnutí Brontosaurus a Komínová asociace – APOKS. O workshopy se zase postarají kromě RespON také dobrovolnice z iniciativy Re-sáčkujeme. „Od listopadu 2017, kdy jsme s pořádáním Večerů udržitelnosti začali, se do nich postupně zapojilo již hodně zapálených lidí, ze strany aktivních účastníků i příchozích. Dělá nám radost, když společně můžeme sdílet tipy pro větší ohleduplnost k životnímu prostředí,“ oceňuje Markéta Svobodová, zakladatelka skupiny RespON. Na Večerech udržitelnosti se nevybírá vstupné a rádi se jich účastní i cizinci žijící v Praze.
Skupina mladých dobrovolníků RespON usiluje od roku 2015 o pozitivní změnu pro životní prostředí a komunitu. Zaměřuje se na udržitelnou transformaci firem i jednotlivců. Letos také začali pořádat pravidelné workshopy pro veřejnost v nové komunitní kobce na Hořejším nábřeží.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz