Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Velká rebelie pro život - rodiče s dětmi kreativně oživují veřejné prostory a upozorňují na klimatickou krizi

10.10.2019
PRAHA [Rebelie proti vyhynutí]
Autor: Veronika Holcnerová, tel: 607 201 360

Sobota 12. 10. 2019 v 11:15 - 16.00, Václavské náměstí, Praha

V sobotu 12. 10. 2019 ožije Václavské náměstí v centru Prahy festivalem nazvaným Velká rebelie za život, pořádaným hnutím Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí), jehož hlavními cíli je pravdivé informování veřejnosti o stavu klimatu, dosažení uhlíkové neutrality a zavedení procesů participativní demokracie. Extinction Rebellion rodiče je platforma vytvářená rodiči malých dětí pro další rodiče, aby se mohli legálním a bezpečným způsobem účastnit akcí upozorňujících na rizika změny klimatu a aktuálně probíhající klimatickou nouzi. V rámci festivalu se otevře rodinná zóna, které nabízí místo, kde se menší i starší děti mohou hravou a odlehčenou formou dozvědět víc o přírodě, jejích cyklech a působení člověka. Proběhnou zde umělecká vystoupení i kreativní dílny se zaměřením na klima a jeho význam pro lidstvo. Celá zóna je koncipována tak, aby děti i rodiče nenásilnou a hravou formou budovali vizi toho, jak může lidstvo fungovat udržitelným a regenerativním způsobem.

Z uměleckých vystoupení proběhne improvizační loutkové divadlo pod vedením Václava Černého. Děti společně vymyslí postavy a vyrobí loutky, které budou následně použity v improvizované hře. Význam deště a vody připomene autorské vystoupení s hudebními a interaktivními prvky Ludmily Bakonyi Selingerové a sdružení Ekosrdcař nazvané Jak se volá déšť?

Mluvit s dětmi o klimatické krizi je výzva, při jejímž překonávání můžeme najít oporu v knížkách. Ve čtenářském koutku bude pro děti všech věkových skupin výběr knih od obrázkových leporel po komplexní publikace. Zájemce provede výběrem Michaela Trtíková Vojtková ze sdružení Rodiče za klima.

Swap hraček je příležitostí, jak vyměnit okoukané hračky za čerstvé a zároveň se nenásilnou formou seznamovat s principy cirkulární ekonomiky, která představuje pro životní prostředí snížení zátěže a ukazuje tak dětem vyváženější způsob fungování.

V kreativní zóně bude k dispozici škála aktivit, jako je vlastnoruční výroba placek, vytváření společné vize Země v roce 2050 a další výtvarné aktivity. Ve spolupráci s komunitním centrem Prostor 39 bude k dispozici hrací koutek s kobercem.

Kontakt:
Kamila Sirotná, Telefon: 776 692 863
Veronika Holcnerová, Telefon: 607 201 360
Facebook: https://www.facebook.com/XRrodice/?modal=admin_todo_tour
Email: ahoj@extinctionrebellion.cz
Web: www.rebelieXR.cz
Základní informace v kostce: https://cloud.extinctionrebellion.cz/index.php/s/b4yx7HrMecFgeFb#pdfviewer

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz