Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolníci z celého světa již po několikáté přijedou do Českých Kopist pomáhat s péčí o bio zeleninu

13.9.2019
České Kopisty [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Dagmar Václavíková, vedoucí workcampu , tel: 731 934 722

Do Českých Kopist u Terezína ve dnech 15. 9. – 28. 9. 2019 zavítají dobrovolníci z celého světa na mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp. Dobrovolníci z Japonska, Srbska nebo Německa zde podpoří svou činností aktivity Svobodného statku na soutoku, organizace zaštiťující zemědělský provoz camphillského společenství. Mimo péče o bio zeleninu se budou také pořádat všemožné workshopy týkající se života na farmě, aby mohli dobrovolníci hlouběji proniknout do tématiky stále více populárnějšího udržitelného zemědělství a s tím spojené komunity žijící na statku. Projekt už poněkolikáté bude probíhat pod záštitou organizace INEX-Sdružení dobrovolných aktivit.

Do Českých Kopist u Terezína ve dnech 15. 9. – 28. 9. 2019 zavítají dobrovolníci z celého světa na mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp. Dobrovolníci z Japonska, Srbska nebo Německa zde podpoří svou činností aktivity Svobodného statku na soutoku, organizace zaštiťující zemědělský provoz camphillského společenství. Mimo péče o bio zeleninu se budou také pořádat všemožné workshopy týkající se života na farmě, aby mohli dobrovolníci hlouběji proniknout do tématiky stále více populárnějšího udržitelného zemědělství a s tím spojené komunity žijící na statku. Projekt už poněkolikáté bude probíhat pod záštitou organizace INEX-Sdružení dobrovolných aktivit. Hlavní pracovní náplň workcampu se bude točit okolo ekologického zemědělství. Dobrovolníci budou pracovat v průměru šest hodin a práce bude zahrnovat zejména sklizeň sezónní zeleniny na poli a také přípravu dalšího zpracování plodin, v odpoledních hodinách pak bude čas na již zmiňované workshopy s cílem přiblížit dobrovolníkům autentické dění na farmě. Poslední víkend workcampu bude statek pořádat den Díkuvzdání, který bude otevřen jak pro širokou veřejnost, tak pro dobrovolníky, kteří si budou chtít prodloužit čas na Svobodném statku. Víkendy jsou určeny hlavně pro zasloužený odpočinek a poznávání zdejšího regionu v okolí Českých Kopist.

Spolek Svobodný statek na soutoku, který je součástí camphillského společenství, tímto projektem vytváří a poskytuje lidem se speciálními potřebami možnost učit se, pracovat a žít v přátelském a respektujícím prostředí majoritní společnosti. Komunitní život v Camphillu je založen na křesťanských ideálech a filosofii Rudolfa Steinera. Jeho součástí je také organické a biodynamické zemědělství, které je propagováno díky svému léčivému působení na krajinu a ozdravný vliv na duši lidí v ní žijící. Prvotním cílem je si nalézt vztah k půdě a propojit přírodu se zemědělstvím a hospodářstvím, až k samotnému nalézání člověka v koloběhu života.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Ilustrační fotografie (snímky z loňské realizace projektu):
https://drive.google.com/drive/folders/1Qbcoc6wWQKaV0hpiiILAvEzoBxw-ZN6W?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz