Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zahraniční dobrovolnící se zapojí do příprav festivalu Rockové léto na Mži

22.8.2019
KOZOLUPY [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Tereza Lepková, vedoucí workcampu, tel: +420 777 122 171

Letos v srpnu se poprvé uskuteční mezinárodní dobrovolnický projekt (tzv. workcamp) ve vsi Kozolupy u Plzně. Obec, která se pyšní oceněním vesnice roku 2017 za svůj společenský život, pořádá 31. 8. již po páté festival Rockové léto na Mži a letos se do příprav zapojí i mezinárodní dobrovolnická skupina.

Workcamp se zde bude konat od 23. 8. až 2. 9. Dobrovolníci budou mít za úkol kromě příprav rockového festivalu také pomoc s údržbou kostela nebo se zapojí do oplocování místního sadu. Kromě pracovní náplně se počítá i se zapojením dobrovolníků do společenského života ve vesnici. „Máme v plánu uspořádat mezinárodní večeři pro celou vesnici, fotbalový turnaj anebo připravit volnočasové aktivity pro příměstský tábor, který se zde v té době koná,” říká vedoucí workcampu Jonáš Kadlečík. „Cílem workcampu kromě provedení zmíněných prací je také, aby se naši dobrovolníci seznámili s českou kulturou, životem na vesnici a poznali krásy daného regionu. Za tímto účelem jsme sestavili volnočasový program plný her, vzdělávacích aktivit i výletů,” uvádí vedoucí projektu Tereza Lepková.

Projekt se uskuteční pod záštitou místní akční skupiny MAS Radbuza a obce Kozolupy. Cílem MAS Radbuzy je ochrana regionálních hodnot, jako je například zachování přírody, bohaté kultury a zdravého životního prostředí a podpora občanů i iniciativ na místní a regionální úrovni.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Ilustrační fotografie (archiv INEX-SDA):
https://drive.google.com/drive/folders/1yhrXt3ebR_J5tLpApEQvvy5bF6_JWvtU?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz