Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zahraniční dobrovolníci opět přijeli pomoci zrenovovat holešovický kulturní hub Studio ALTA

13.8.2019
PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Eva Macková, tel: +420 222 362 715

Tvořivé prostory Studia ALTA v srpnu opět čeká neobvyklá péče – zahraniční dobrovolnice a dobrovolníci z 5 zemí se již třetím rokem sjeli do Holešovic, aby zde ve dnech 12. - 18. 8. 2019 společně s místními zrenovovali známé pražské kulturní centrum a připravili jej na další sezónu.

Studio ALTA provádí každoročně během letní pauzy renovaci, během níž dojde ke zvelebení, zútulnění a revitalizaci celé Alty po uplynulé sezóně a připraví se na sezónu nadcházející. A díky spolupráci s organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit již třetím rokem bude tým pracovníků ALTY v létě obohacen o mezinárodní výpomoc.

Dobrovolníci z Ukrajiny, Itálie, Finska, Hong Kongu a Německa se pod vedením zkušených techniků zhostí celé řady úkolů. Čeká je vymalování divadla, sázení keřů, květin, bylinek ve dvoře, oprava laviček, židlí, stolů, přemalování a domalování venkovní navigace do Studia Alta, luxování vysokých trámů v prostoru kavárny, instalace světel. Koncem července pak Studio ALTA bylo postiženo povodní, takže dobrovolníci se budou též podílet na úklidu a likvidací následků vytopení.

Dobrovolníky ale nečeká jen dřina. Díky projektu se seznámí s řadou lidí z divadelní a taneční scény a poznají zákulisí fungování špičkového kulturního centra, které poslední dekádu oživuje průmyslovou oblast Holešovic. Ve volném čase budou moci objevovat kouzlo Prahy, vyrazit na výlet, sportovat nebo jen tak trávit čas spolu v nedaleké Stromovce.

Cílem Studia ALTA je poskytnout lidem zabývajícím se nekomerční uměleckou činností, kteří společně rozvíjejí a sdílí své poznatky s experimentální soudobou uměleckou tvorbou, prostor pro výkon těchto uměleckých aktivit, zprostředkovávat výměny informací a poznatků v této oblasti, jakož i provozovat volnočasové aktivity obyvatel Prahy.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Ilustrační fotografie (snímky z realizace projektu v předcházejících letech):
https://drive.google.com/drive/folders/1aQ7tjpqHUN_8XWpWnSAvJw08cuPpHQnL?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz