Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Mladí dobrovolníci z ciziny zpestří dětem příměstské tábory v Kyšicích

15.8.2019
KYŠICE [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Dorota Tomaszová, vedoucí workcampu, tel: 777 580 518

V době od 17.8.2019 do 1.09.2019 se budou dospívající z Francie, Turecka, Ruska, Itálie, Španělska, Maďarska a Česka účastnit mezinárodního dobrovolnického projektu pořádaného obcí Kyšice a vedoucími z INEX-SDA. Během těchto 2 týdnů dobrovolníci pomohou s programem na dětských příměstských táborech konaných v Kyšicích, a místní děti tak budou mít možnost zdokonalit svou angličtinu ve skutečně mezinárodní interakci. Dobrovolníci budou také pomáhat s údržbou zeleně v obci a okolí, a především připraví jedinečný program pro děti na tradiční akci Loučení s prázdninami, která se letos koná 31. srpna.

Tento mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, se v obci Kyšice koná už po několikáté. Cílem je nejen pomoci s programem na příměstských táborech a údržbou veřejných zelených ploch, ale také se učit od sebe navzájem a poznávat různé kulturní odlišnosti. Na projekt přijede 10 středoškoláků ve věku 15-17 let, z nichž někteří už mají za sebou zkušenosti s dobrovolnictvím. Všichni budou ubytovaní společně a společně si budou také vařit.

“Mezinárodní přátelství dokážou skutečně rozšířit obzory a jsou obrovskou motivací k učení se angličtiny - to vím z vlastní zkušenosti,” říká vedoucí workcampu Dorota Tomaszová “Považuji proto za geniální nápad spojit příměstské tábory s mezinárodním dobrovolnickým projektem. Děti se tak budou během táborů přirozenou a zábavnou formou zdokonalovat v angličtině a poznávat jiné kultury. Zároveň věřím, že zprostředkovat dětem program s takovým přesahem, je pro dobrovolníky naplňující a smysluplný úkol.”

Součástí programu budou i dva mezinárodní večery, ve čtvrtek 22. 8. a v úterý 27. 8., během nichž se přímo v okolí kulturního domu uskuteční piknik pro veřejnost.

Kyšice jsou aktivní obcí nedaleko Plzně s cca 900 obyvateli s bohatým kulturních a komunitním životem. Obec Kyšice doposud uspořádala 7 mezinárodních dobrovolnických projektů tzv. workcampů včetně 3 projektů pro dospívající. Jak říká Martina Beranová, starostka obce a koordinátorka projektu: “Workcampy už se v naší obcí staly tradicí, místní se na dobrovolníky těší, zajímají se, kdo a odkud k nám přijede.”

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Fotografie z loňské realizace projektu:
https://drive.google.com/drive/folders/185cnLhj-ZVi_2l7nmvn95yS01eaxF1sm?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz