Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zahraniční dobrovolníci přijedou do Jizbic pomáhat organizovat letní tábor pro mladistvé s postižením

16.8.2019
JIZBICE [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Romana Broftová / Barbora Vlasatá, vedoucí workcampu, tel: 725 186 693

V rámci mezinárodního dobrovolnického projektu, tzv. workcampu, proběhne v Jizbicích od 18. srpna do 24. srpna tábor pro mladistvé s mentálním a tělesným postižením. Do České republiky přijedou pomáhat dobrovolníci z Mexika, Španělska, Taiwanu, Francie a Řecka. Na pořádání projektu se podílí Centrum pro všechny ve spolupráci s organizací INEX-Sdružení dobrovolných aktivit.

Tématem letošního tábora budou Hry bez hranic, což má několik aspektů. „Naše skupina bude složená z pracovníků, dobrovolníků a dětí se znevýhodněním a to bez ohledu na jakákoliv omezení. Jde o tábor bez bariér. Dalším aspektem bude jazyková a kulturní hranice ze strany dobrovolníků, kteří přijedou z různých koutů světa. Tu také chceme překlenout společnými hrami. A posledním aspektem je soutěživost a hravost. Půjde o různorodou skupinu, kterou spojuje jeden společný zájem, a to užít si společný čas na maximum,“ říká vedoucí workcampu Barbora Vlasatá.

„Pro dobrovolníky připravujeme i doprovodné aktivity, aby si s prací užili i zábavu a měli možnost poznat zemi, ve které se workcamp koná. Jelikož před začátkem samotného tábora budeme mít pár dní volného času na stmelení kolektivu, rozhodli jsme se pro dobrovolníky naplánovat několik výletů. Chtěli bychom s nimi navštívit třeba Prahu, Poděbrady nebo Český Krumlov a samozřejmě výlety v okolí Jizbic, kde se tábor koná.“ doplňuje druhá vedoucí workcampu Romana Broftová.

Centrum pro všechny z Nymburka pořádá tábory v Jizbicích pro děti a mladistvé s postižením již několik let. Vedle workcampů se zde během léta konají i další projekty. Více informací naleznete na internetových stránkách Centra pro všechny (http://centrumprovsechny.cz/)

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Ilustrační fotografie (snímky z realizace projektu v minulém roce, archiv INEX-SDA):
https://drive.google.com/drive/folders/1OiHoEDBsa90Mc6Hw8f7xz1qI1UXvTN87?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz