Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Nástroj IM-PROVE pro zaznamenávání seberozvoje nyní i jako mobilní aplikace pro Android a iOS

31.7.2019
PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Marek Šurkala, tel: 776748203

V roce 2016 přišla organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit s webovým nástrojem IM-PROVE, který pomáhá dobrovolníkům gamifikační formou zaznamenávat dobrovolnické zkušenosti a přeložit je do čísel a kvantitativně měřitelných kompetencí. Díky spolupráci s vývojářským studiem Inventi Labs nyní v roce 2019 prošel nástroj IM-PROVE značným vylepšením a původní webová verze byla doplněna o mobilní aplikaci na zařízení s operačním systémem android a iOS, díky čemuž se ještě více zjednodušilo zapisování nabytých zkušeností.

Ať už se jedná krátký víkendový workcamp v České republice nebo několikaměsíční dobrovolnický výjezd v dalekém zahraničí, účast na každém dobrovolnickém projektu s sebou nese výbornou příležitost pro seberozvoj a nabývání rozličných nových dovedností a znalostí. Jak ale tento osobní růst měřit, zaznamenat a plánovat? Jak může dobrovolník přesvědčit své okolí, učitele či třeba potenciální zaměstnavatele na pohovoru, že dobrovolnictvím nabyté dovednosti by určitě neměly uniknout jejich pozornosti?

Takzvané „měkké dovednosti“ mohou být mnohdy těžko uchopitelné, a právě proto v roce 2016 přišla organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit s webovým nástrojem IM-PROVE, který pomáhá dobrovolníkům gamifikační formou zaznamenávat dobrovolnické zkušenosti a přeložit je do čísel a kvantitativně měřitelných kompetencí. Uživatel prvně musí zaznamenat nastalé situace a ohodnotit, jak se s nimi vypořádal. Systém poté automaticky spojí zadané údaje s rozvíjenými kompetencemi. Nástroj disponuje též funkcí plánování, kdy si uživatel může zvolit, jakých cílů by rád dosáhl. Aplikace pak uživateli sama doporučí konkrétní oblasti, na které by se měl zaměřit, aby těchto cílů dosáhl co nejpříměji. Závěrečnou fází práce s aplikací je samotné sdílení seberozvoje. Aplikace uživateli vytvoří přehledný profil kompetencí, který je pak možné sdílet skrze sociální sítě nebo třeba jako odkaz ve svém životopise.

Díky spolupráci s vývojářským studiem Inventi Labs prošel nástroj IM-PROVE v roce 2019 značným vylepšením a původní webová verze byla doplněna o mobilní aplikaci na zařízení s operačním systémem android a iOS, díky čemuž se ještě více zjednodušilo zapisování nabytých zkušeností ihned ještě během účasti na dobrovolnických projektech. „Nyní se chceme zaměřit na propagaci IM-PROVE, aby si našel v řadách dobrovolníků co nejvíce uživatelů. Aplikace je lokalizována do čtyř jazyků – češtiny, angličtiny, francouzštiny a slovinštiny - takže v ní vidíme opravdu veliký potenciál,“ prozrazuje plány do budoucnosti Lenka Kadeřábková, ředitelka INEX-SDA.

INEX-SDA je nevládní nezisková organizace, která se od roku 1991 zabývá mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním. Skrze dobrovolnictví vytváří příležitosti k aktivnímu zapojení do společnosti a k získávání vědomostí, zkušeností a postojů užitečných pro osobní, občanský i profesní život.


Webová verze: improve.inexsda.cz
Google Play: play.google.com/store/apps/details?id=com.inex.improve
Apple App Store: apps.apple.com/cz/app/inex-improve/id1452621190?l=cs


Ilustrační fotografie:
https://drive.google.com/drive/folders/1jq6vNUWqrS-ewXv9LB2KYj2sNYkFPzY7?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz