Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolníci ze zahraničí zpestří prázdniny dětem v Ústí nad Labem

15.7.2019
ÚSTÍ NAD LABEM [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Anna Herzigová, vedoucí workcampu , tel: +420 606 951 054

Město Ústí nad Labem ve dnech 15. 7. - 28. 7. bude hostit skupinu zahraničních dobrovolníků, kteří svou prací podpoří tamní komunitu. Deset mladých lidí ze sedmi zemí světa bude organizovat volnočasové aktivity pro děti ze sociálně vyloučených lokalit. Projekt se uskuteční za spolupráce dvou neziskových organizací - INEX-SDA a Člověk v tísni.

Cílem čtrnáctidenního workcampu je dětem ze sociálně vyloučených lokalit pomoci naplnit prázdninové dny zajímavým programem a také jim přiblížit kulturu a způsob života v zemích dobrovolníků. „Každý rok přijíždí dobrovolníci z celého světa k nám do Domu služeb Člověka v Tísni v Předlicích, kde po dobu 14 dnů vymýšlejí a realizují prázdninový program pro děti z okolních ulic. V rámci workcampu probíhá pro děti bohatý program plný výletů, her, výtvarných činností, sportovních utkání, tanečních vystoupení, ochutnávek netradičních jídel, který vždy vyvrcholí dětským dnem v Mojžíři a Předlickým festivalem. Těchto akcí se účastní stovky lidí a dětí z okolí. Letos jsme díky jubilejnímu ročníku navíc navázali spolupráci s Veřejným sálem Hraničář a zapojíme se do kulturní akce Léto na ulici.“, přibližuje program Helena Sýkorová z organizace Člověk v tísni.

Pro Ústí nad Labem není návštěva zahraničních dobrovolníků ničím neobvyklým, město má
s workcampy již dvacetiletou zkušenost. Setkávání je obohacující pro obě strany. Dobrovolníky čeká kromě přímé práce s dětmi a zvelebování veřejného prostoru i seznámení s romskou kulturou a problematikou sociálního vyloučení v České republice. Čas zbude také na odpočinek a zábavu. Dobrovolníci se mohou těšit na společné vaření tradičních večeří, víkendový výlet s poznáváním okolní přírody či na paddleboarding.

Nezisková organizace INEX- Sdružení dobrovolných aktivit, pod jejíž záštitou je workcamp organizován, se mezinárodním dobrovolnictvím zabývá od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Do České republiky tak každoročně přijíždí přibližně tři sta dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, obnově kulturních památek nebo právě pomoci místním komunitám.

Fotografie z projektu v loňském roce:
https://drive.google.com/drive/folders/1JgMazQdF4cNUTsQKh090SQlvj4FVIVBT?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz