Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

45 let pomoci přírodě a památkám - Příběhy nadšení

23.5.2019
Brno [Hnutí Brontosaurus]
Autor: Lucie Nádeníková, tel: 725388972

K příležitosti oslav 45 let dobrovolnictví pro přírodu a památky organizuje Hnutí Brontosaurus soutěž s názvem Příběhy nadšení. Může vám být povědomá, protože před pěti lety jsme uspořádali rovněž Příběhy nadšení. Tehdy šlo o Příběhy dobrovolníků a letos se zaměříme na Příběhy míst.

K příležitosti oslav 45 let dobrovolnictví pro přírodu a památky organizuje Hnutí Brontosaurus soutěž s názvem Příběhy nadšení. Může vám být povědomá, protože před pěti lety jsme uspořádali rovněž Příběhy nadšení. Tehdy šlo o Příběhy dobrovolníků a letos se zaměříme na Příběhy míst. Chceme vytvořit mozaiku českého dobrovolnictví pro přírodu a památky od roku 1974 po současnost. Hledáme proto lokality, kterým dobrovolníci pomohli. Zajímají nás místa, kde budovali turistické značení, vysazovali stromovou alej, pomohli vyspravit hradní zeď nebo znovu vykopali zanesené sklepení.

„Chceme číst příběhy míst, kde se dobrovolníci starají o čištění vodních pramenů, ptačích budek nebo sečení luk a zámeckých parků. Těšíme se na místa, která někomu učarovala tak, že na nich zůstal otisk jeho rukou a ona se mu na oplátku otiskla do srdce,“ říká koordinátorka soutěže Lucie Nádeníková.

Jaký je příběh místa, které zachránili nebo o něj pečují dobrovolníci a jak jej péče proměnila? Co tam dokázali, prožili a které překážky museli překonat? Sepište krátce příběh onoho místa a spolu s fotografiemi nám ho zašlete. Ze všech příspěvků vybere odborná porota 12 absolutních vítězů. Ty pak zpracujeme do velké výstavy a jejich autory odměníme.

Příběhy sbíráme až do 8. srpna a vítěze vyhlásíme na perfektní akci „Dort pro Brontosaura 45“ na zámku Veltrusy. Další podrobnosti k soutěži najdete na www.pribehy-nadseni.cz

Fotografie k tiskové zprávě: https://drive.google.com/drive/folders/0B-rqUp-r3RGNSGZ0NHlaV3I2dEk?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz