Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Do konce června můžete nominovat kandidáty na ocenění Bílá vrána 2019

30.5.2019
Praha [yourchance o. p. s. ]
Autor: Markéta Pomšárová Židlická , tel: 734258799

Prestižní ocenění Bílá vrána je součástí celorepublikového projektu Začni správně, v rámci kterého společnost yourchance o. p. s. pomáhá mladým lidem po odchodu z dětského domova či z pěstounské péče. Ocenění je udělováno ve třech kategoriích – Zaměstnavatel, Mladý člověk a Poklad v srdci. Letošní ročník bude již šestý. Nominovat do jedné či více kategorií můžete i vy!

„Smyslem udílení ceny Bílá vrána je boj s předsudky veřejnosti vůči dětem vyrůstajícím v dětském domově a ocenění inspirativního přístupu k životu po odchodu z dětského domova,“ uvedla spoluzakladatelka yourchance Gabriela Křivánková a dodala: „Bílá vrána je určena mladým lidem, kteří prošli ústavní výchovou nebo náhradní rodinnou péčí, a následně ve svém životě uspěli. Úspěchem v tomto ohledu je podle nás zcela ´normální život´- mít práci, vytvořené zázemí, zvládat běžné situace… Speciální kategorií je Bílá vrána – zaměstnavatel, která je věnována organizacím, jež těmto lidem pomáhají najít uplatnění na trhu práce. A třetí kategorie Poklad v srdci je zase určená těm, kteří je v jejich nesnadné cestě neúnavně podporovali.“

Je ve vašem okolí někdo, kdo by si zasloužil ocenění Bílá vrána 2019? Kandidáty můžete nominovat až do konce června prostřednictvím formuláře: www.bilavrana.net/nominace.

Vyhlášení výsledků proběhne v říjnu v Praze.

Loni byla v kategorii Zaměstnavatel oceněna společnost Albert ČR. V rámci kategorie Mladý člověk bodoval Dalibor Havelka, který prožil v dětském domově dětství i ranou dospělost. Vyučil se hned v několika oborech – zedník, truhlář a dřevař. Dnes pracuje jako operátor výroby. Ocenění Poklad v srdci si odnesla paní Martina Stawiarzová, ředitelka dětského domova Hora Svaté Kateřiny.

Generálním partnerem projektu „Začni správně“ jsou společnost CTP, partnerem Marie Veronika Winklerová a strategickým partnerem pak Nadace DRFG. Patronkou projektu je herečka Eva Josefíková.
DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz