Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolnictvím ke společenské odpovědnosti

3.4.2019
PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Marek Šurkala, tel: 776748203

Co to znamená být společensky odpovědným člověkem a jaké cesty k tomu vedou? Organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit a Asociace společenské odpovědnosti uspořádají dne 10. dubna akci, ve které se pokusí široké veřejnosti ukázat, jak každý může participovat na péči o společnost. „Chceme žít ve společnosti, ve které se lidé respektují a přistupují zodpovědně k okolnímu světu. Věříme, že dobrovolnictví a spolupráce na lokální i globální úrovni je cestou, jak toho dosáhnout,“ říká Lenka kadeřábková, ředitelka INEXu. Akce se uskuteční v Prostoru39 na Praze 3.

Hlavní náplní programu akce bude přednáška s hosty. Vystoupí zde Karolin Tesárek z Asociace společenské odpovědnosti; Jakub Šnorbert z agentury Blueberry vylíčí, jak se i při práci v byznysu dá dobrovolničit a co ho k tomu vede; Lucie Horáková z INEXu poreferuje o tom, jak právě dobrovolnictví utváří společenskou odpovědnost člověka. Večerem bude provázet bývalý ředitel INEXu Robin Ujfaluši. Návštěvníci budou mít též příležitost se potkat s několika zkušenými dobrovolníky, kteří se s návštěvníky rádi podělí o své zkušenosti z dobrovolnických projektů.

Konání akce navazuje na nedávno proběhlé zahájení workcampové sezóny pro rok 2019. Zájemcům o mezinárodní dobrovolnictví se v databázi INEXu otevřela nabídka přibližně 2000 veřejně prospěšných projektů, tzv. workcampů. Workcampy jsou krátkodobé dobrovolnické projekty, které se konají po celém světě. Náplň workcampů je různorodá, zastoupeny jsou projekty zaměřené na ochranu přírody, rekonstrukci památek, práci s dětmi či hendikepovanými nebo také na organizaci kulturních událostí.

INEX – Sdružení dobrovolných aktivit je nestátní nezisková organizace, která se již od roku 1991 zabývá mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním. Skrze své aktivity vytváří příležitosti k aktivnímu zapojení se do společnosti a k získávání vědomostí, zkušeností a postojů užitečných pro osobní, občanský i profesní život.

Dobrovolnictvím k společenské odpovědnosti
10. Dubna, 19:00
Prostor39, Řehořova 33/39, 13000 Praha 3 Žižkov

Více informace na Facebookové události:
https://www.facebook.com/events/605377286540967/

Fotografie k použití (fotografie z proběhách workcampů):
https://drive.google.com/drive/folders/1yhrXt3ebR_J5tLpApEQvvy5bF6_JWvtU?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz