Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

INEX-SDA oslaví Mezinárodní den dobrovolníků

4.12.2018
PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Marek Šurkala, tel: 776748203

6. prosince se opět sejdou dobrovolníci a příznivci organizace INEX - SDA, aby společně oslavili Mezinárodní den dobrovolníků - svátek připomínající důležitost dobrovolnické práce pro společnost, celosvětově slavený 5. prosince. Akce se uskuteční v Studentském klubu Celetná.

Nezisková organizace INEX-SDA dne 6. 12. již tradičně opět oslaví Mezinárodní den dobrovolníků. Myšlenkou celé akce je poděkovat všem pilným dobrovolníkům - včeličkám, bez jejichž práce by nebylo možné zrealizovat žádný dobrovolnický projekt u nás nebo v zahraničí. INEX-SDA tak upozorňuje na svátek připomínající důležitost dobrovolnické práce pro společnost, celosvětově slavený 5. prosince. Akce “Let’s work on it together“ proběhne v Studentském klubu Celetná od 19:00.

Celý večer bude stylizován do tématu pilných včeliček, a proto byl pro tuto událost zvolen včelí černo–žlutý dress code. Součástí akce bude pestrý program. V průběhu budou promítána videa od vedoucích dobrovolnických projektů a dobrovolnice, která se vydala na workcamp do Vietnamu. Pro návštěvníky dále bude připraven pub quiz, debatní prostor Let’s share (prostor, ve kterém si budou moci příchozí pohovořit s našimi dobrovolníky o jejich zkušenostech), nebo již už tradiční vyhlášení Dobrovolníka roku.

INEX-SDA je nevládní neziskovou organizací, která se od roku 1991 zabývá mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním. Svými aktivitami chce podpořit společnost, ve které se lidé respektují a přistupují zodpovědně k okolnímu světu. Pod záštitou INEX-SDA se v České republice během letošního roku uskutečnilo 35 mezinárodních workcampů, na kterých se sešlo přes 300 dobrovolníků z různých koutů světa. Celkově těmto projektům věnovali dobrovolníci přes 23 000 svého času. A naopak do zahraničí přes organizaci INEX-SDA vyjelo za účelem dobrovolnictví přes 400 lidí.

Mezinárodní den dobrovolníků je každoročním oceněním práce dobrovolníků po celém světě, kteří věnují svůj volný čas a úsilí pro dobro druhých a celé společnosti. Jeho oslavy připadají již od roku 1985 na 5. prosince, kdy byl tento den vybrán Organizací spojených národů. Hlásí se k němu například Červený kříž nebo Mezinárodní skautské hnutí.

Ilustrační fotografie z minulého ročníku oslavy Mezinárodního dne dobrovolníků:
https://drive.google.com/file/d/1hGTJGzh8kXJZrQKBECFiypnTcI9KYQny/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/18UZJsR09NeZ09GOE_PRTZq8ZHvpc21X2/view?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz