Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Den otevřených dveří památek zpestří blues na terasách

4.9.2018
CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Autor: Břetislav Oliva, tel: + 420 778 712 531

V sobotu 8. září 2018 zveme všechny příznivce loutek a loutkového divadla na výjimečnou prohlídku Muzea loutkářských kultur v rámci tradičního Dne otevřených dveří památek. Na ni naváže koncert bluesových skupin Cirkus blues a John Hayllor na terasách Mydlářovského domu.

Kulturně bohatý „obžínkový“ víkend zpestří v Chrudimi i akce v Muzeu loutkářských kultur. V sobotu 8. září 2018 se budou návštěvníci během Dne otevřených dveří památek a Dnů evropského kulturního dědictví moci podívat do muzea zdarma a při té příležitosti si ještě naposledy prohlédnout výstavu Pohádkový život rodiny Lamkových. Jako obvykle si také budou moci prohlédnout prostory muzea od věžičky zvané hvězdárna až po zachovalé gotické sklepní prostory nebo si vyrobit placku s muzejními motivy v rámci výtvarného workshopu.
Od 17 hodin pak bude následovat koncert chrudimských bluesových skupin Cirkus blues a John Hayllor na terasách Mydlářovského domu, který zakončí letní cyklus koncertů a divadelních představení pod širým nebem. Cirkus blues se svojí tvorbou pohybují na hranici blues a folkového písničkaření. Spojení syrového vokálu zpěváka Honzy Šantrůčka v kombinaci s poetickými texty z pera Vojtěcha Pilaře odkazuje na osobnosti typu Merty, Třešňáka nebo Mišíka a jejich originální, české pojetí americké černošské hudby. John Hayllor, kteří se letos probojovali do finále přehlídky United Islands, pak představí modernější a rockovější podobu tohoto hudebního žánru. Vstupné na koncert je 100 Kč.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz