Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Hlásnice žije dobrovolnictvím potřetí

21.8.2018
Hlásnice [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Nikola Kostovová, tel: 776 142 158

Na dva týdny od 26. 8. do 9. 9. se do Hlásnice vypraví 11 dobrovolnic a dobrovolníků z různých koutů světa. I letos se budou podílet na úpravě obce, přírodní stezky a okolí komunitního centra.

Na dva týdny od 26. 8. do 9. 9. se do Hlásnice vypraví 11 dobrovolnic a dobrovolníků z různých koutů světa. I letos se budou podílet na úpravě obce, přírodní stezky a okolí komunitního centra. Obec Hlásnice uspořádá i letos mezinárodní dobrovolnický projekt (workcamp). Ve spolupráci s organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) se do Hlásnice opět sjede skupina dobrovolnic a dobrovolníků ze zahraničí. Dobrovolníci a dobrovolnice budou pokračovat v úpravách volnočasového areálu kolem komunitního domu a věnovat se také renovačním prácím na přírodní stezce, která po dokončení propojí Hlásnici se sousedními vesnicemi. Samozřejmostí bude také zapojení do tradiční akce „Loučíme se s prázdninami“, které se uskuteční v sobotu 1. září.

Nedílnou součástí workcampů jsou i interkulturní večery, kdy dobrovolníci navzájem poznávají cizí kultury, zvyklosti a kuchyni. A letošní skupina bude pestrá jak národnostně tak věkově opravdu hodně. Konkrétně se sjedou dobrovolníci z Japonska, Vietnamu, Mexika, Španělska, Srbska, Francie, Řecka a Česka. Nejmladší účastnici je 18, nejstaršímu dobrovolníkovi je 77 let.

Nebude to letos poprvé, co Hlásnice, vesnice v letošním roce oceněná komisí soutěže Vesnice roku za otevřenost obce světu, přivítá pod vedením starosty Mariána Margholda zahraniční hosty. Už v červnu do Hlásnice dorazili studenti z International School of Brno a před nimi také účastníci kampaně Fotbal pro rozvoj – projektu, který využívá fotbal jakožto symbol tolerance a porozumění a zvyšuje povědomí o využití sportu pro sociální práci. Workcamp jako takový se po loňském vydařeném ročníku a červnové „předpremiéře“ koná již potřetí.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Autorka: Eva Brychtová, Eva Macková

Ilustrační fotografie (snímky z loňské realizace projektu, autorka:Lenka Pompová):
https://drive.google.com/drive/folders/18gylc8zRhECvfxAfi8D1UPSfQMDKgPMB?usp=sharing

(v případě nemožnosti se dovolat na kontaktní osobu též možno kontaktovat Marka Šurkalu – 776 748 203)DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz