Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Zahraniční dobrovolníci přijeli do Kadaně učit děti anglicky

16.8.2018
KADAŇ [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Hanka Vodrážková, ředitelka organizace RADKA, tel: 737 734 716

Ve dnech 12. - 26. 8. bude 5 dobrovolníků z Tchaj-wanu, Mexika, Itálie, Portugalska a Španělska v severočeském městě Kadani, aby pomáhali organizátorům z kadaňské organizace RADKA při výuce angličtiny na dětských táborech. Již čtvrtým rokem tak pokračuje spolupráce mezi dobrovolnickou organizací INEX-SDA a veřejně prospěšnou organizací RADKA, která se snaží pomoci dětem při výuce angličtiny a v uvědomění si celosvětové sounáležitosti.

Organizace RADKA připravuje na dobu workcampu dva tábory, které jsou zaměřeny na výuku angličtiny. V prvním týdnu workcampu dobrovolníci tráví čas s dětmi na příměstském táboře v provozovně RADKA. Dobrovolníci zde mají na starost přípravu volnočasových aktivit (hry, výtvarné činnosti, tanec a interaktivní lekce angličtiny). Druhý tábor, nazvaný „Cesta kolem světa“, se uskuteční na tábořišti nedaleko obce Kotvina. Dobrovolníci budou spolupracovat s místními lektory na každodenním programu pro děti. Program bude sestávat například z výletů, plavání, sportovních soutěží, táborového ohně. Zahraniční dobrovolníci tak budou mít mimořádnou příležitost poznat, jak se organizují letní dětské tábory v České republice. A místní děti se naopak dozvědí mnohé o zemích zahraničních dobrovolníků skrze interaktivní hry. Dobrovolníci budou mít též mít volný čas, který mohou využít například k návštěvě Karlových Varů nebo hradu Loket.

Organizace RADKA poskytuje v městě Kadaň a v jeho blízkém okolí péči v oblasti vzdělávání, volného času, sociálních služeb a dobrovolnictví. Jejich hlavním zaměřením je zejména práce s rodiči a jejich dětmi, kdy organizují různorodé akce - od plavání pro těhotné ženy po školní klub, který funguje jako školní družina. Každoročně také organizuje příměstské tábory či tábory v přírodě pro děti ve věku od 6 do 15 let.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Ilustrační fotografie (snímky z loňské realizace projektu, archiv INEX-SDA):
https://drive.google.com/drive/folders/1q7oecR-jLETbSPp-mux8JEyQGw1I2U1X?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz