Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolníci z celého světa přijedou zvelebovat okolí fary střediska ekologické výchovy DOTEK

6.8.2018
Horní Maršov [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Jakub Zelený, vedoucí workcampu, tel: 608 513 452

V obci Horní Maršov bude ve dnech 12. až 22. srpna skupina 16 zahraničních dobrovolníků zakoušet život našich předků. V středisku ekologické výchovy DOTEK dostanou příležitost naučit se dovednostem tradičních rolníků a řemeslníků během renovace a údržby okolí fary. Dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, je zorganizován ve spolupráci s organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit.

V obci Horní Maršov bude ve dnech 12. až 22. srpna skupina 16 zahraničních dobrovolníků zakoušet život našich předků. V středisku ekologické výchovy DOTEK dostanou příležitost naučit se dovednostem tradičních rolníků a řemeslníků během renovace a údržby okolí fary. Dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, je zorganizován ve spolupráci s organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit.

Po roce se na faře v obci Horní Maršov opět setkají mladí ochotní cizinci s cílem zažít odlišný život v přírodním prostředí Krkonoš. Letního dobrovolnického projektu, tzv. workcampu, se zúčastní 16 dobrovolníků z Portugalska, Španělska, Německa, Rakouska, Srbska, Turecka, Číny, Vietnamu, Japonska a České republiky. V rámci dobrovolnické práce spolu budou pracovat na renovaci a údržbě okolí fary střediska DOTEK, kde jedním z cílů bude například obnovení milíře. „Je zřejmé, že bohaté kulturní prostředí poskytuje účastníkům jedinečnou možnost poznat odlišné kultury a zvyky. Mnozí se takto snaží uniknout z dusivého sevření měst a univerzit. Trocha fyzické práce na čerstvém vzduchu je přesně to, co potřebují, a přitom se leccos naučí o soběstačnosti a respektu k živé přírodě. Mladí lidé se proto s chutí budou věnovat kosení, pletí, stavění a natírání v okolí historické fary, kterou středisko vlastní a rekonstruuje,“ přibližuje náplň aktivit vedoucí workcampu Jakub Zelený.

Centrum DOTEK spadá pod správu střediska ekologické výchovy SEVER, které je konsorciem čtyř neziskových organizací působících od počátku 90. let. Aktivity centra DOTEK zahrnují zejména renovaci historické budovy fary, dále pak organizaci výchovných programů s cílem seznámit děti a mládež s místními tradicemi, pracovní náplní a dovednostmi tradičních rolníků a upozornit na provázanost lidí s krajinou.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Ilustrační fotografie (snímky z loňské realizace projektu, autor: Pavel Vodička)
https://drive.google.com/drive/folders/1iTom4SDDheKEomLvCMAi0b1vwO0e-uZw?usp=sharing

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz