Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolnické rodiny z celého světa budou pomáhat v Přírodovědné stanici v Horažďovicích

6.8.2018
Horažďovice [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Kateřina Trnková , tel: 777 545 009

Od 11. do 19. srpna 2018 bude Envicentrum Proud a Přírodovědná stanice v Horažďovicích hostit dobrovolníky z celého světa. Dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, bude probíhat pod záštitou neziskové organizace INEX SDA.

Od 11. do 19. srpna 2018 bude Envicentrum Proud a Přírodovědná stanice v Horažďovicích hostit dobrovolníky z celého světa. Dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, bude probíhat pod záštitou neziskové organizace INEX SDA.

Dobrovolníci budou téměř každý den pracovat 4 až 5 hodin. "Jejich hlavní činností bude pomoc na výukovém statku, krmení zvířat i zvelebování areálu v Přírodovědné stanici a tvorba výukových pomůcek," říká Katka Trnková z Přírodovědné stanice. Během týdne se podívají ale i na výlety v okolí Horažďovic, měli by navštívit např. hrad Rabí. 16. srpna pak proběhne mezinárodní večer, kdy se budou moci setkat s místní komunitou a představit dobrovolnictví jako takové.

Celkem přijede 7 rodin, nejvzdálenější účastníci přiletí až z Taiwanu a Kazachstánu. "Většina našich účastníků se už na dobrovolnických činnostech podílela, teď chtějí podobnou zkušenost předat i svým dětem," doplnila Kateřina Trnková. Koncept tzv. Family workcampu, tedy dobrovolnického projektu pro rodiče s dětmi, je poměrně nový a není ve světě tolik rozšířen jako tradiční 2-3 týdenní projekty pro mladé lidi ve věku 18 – 30 let.

Envicentrum PROUD je pobytové středisko environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v jihozápadních Čechách, součást Domu dětí a mládeže v Horažďovicích https://www.envicentrum.eu/

INEX SDA je nevládní nezisková organizace, která se od roku 1991 zabývá mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním.
https://www.inexsda.cz/


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz