Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Stroje vystřídají sluneční lázně

1.8.2018
CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Autor: Břetislav Oliva, tel: + 420 778 712 531

V pátek 3. srpna od 20 hodin vystoupí v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi v rámci festivalu letních kulturních akcí nazvaného Bez nití|Odvázané pátky na terasách skupina Krásné Nové Stroje. Po vystoupení KNS se muzejní terasy na zbytek víkendu promění ve sluneční lázně.

Krásné Nové Stroje jsou považováni za jedny z průkopníků české rockové nové vlny. Seskupení hudebníků v čele s výtvarníkem a členem umělecké skupiny Tvrdohlaví Stanislavem Divišem slaví v letošním roce 35 let koncertní činnosti. Poznávacím znamením Strojů jsou vedle početné dechové sekce i minimalistické texty, často redukované na různé komické nebo zvukomalebné slogany. Kapela označující svůj projev jako „jazzpunk“ proplouvá mezi různými hudebními žánry a výrazy se strhující lehkostí a osobitým humorem na hranici absurdity.
Za dobu svojí existence vydali KNS několik alb, včetně legendární desky s názvem Může hořící sojka zapálit les? Zatím poslední nahrávkou jsou Nechtěné doteky z roku 2011. Skupina se pravidelně účastní významných rockových festivalů, byla i jedním z hostů vzpomínkového večera na Václava Havla v Lucerně u příležitosti jeho nedožitých osmdesátých narozenin. Na terasy Muzea loutkářských kultur se Krásné Nové Stroje vrací po roce, vystoupí opět v rámci festivalu letních kulturních akcí Bez nití/Odvázané pátky na terasách.
Vstupenky v ceně 100 Kč je možné zakoupit v předprodeji v recepci muzea nebo na místě před koncertem. Po vystoupení KNS se muzejní terasy promění po zbytek víkendu na sluneční lázně, návštěvníkům bude k dispozici bar, lehátka, slunečníky a samozřejmě chladivá voda v nejrůznějších podobách.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz