Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Skupina dobrovolníků z celého světa přijede do Harrachova pomáhat při festivalu dřevosochání

19.7.2018
HARRACHOV [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Daniel Hloušek, iniciátor projektu, tel: 602 446 141

Od 22. 7. do 5. 8. 2017 bude Harrachov hostit skupinu sedmi zahraničních dobrovolníků z Belgie, Ruska, Portulgalska, Turecka, Srbska a Španělska. Dobrovolníci budou pomáhat při organizaci akce Svatoanenské dřevosochání. Krátkodobý mezinárodní projekt, workcamp, je v Harrachově organizován ve spolupráci s organizací INEX-SDA již třetím rokem.

Město Harrachov se již potřetí rozhodlo uspořádat workcamp s účastí zahraničních dobrovolníků. Pro letošní rok bude hlavní náplní dobrovolníků pomoc s organizací tradičního festivalu Svatoanenské dřevosochání, který proběhne od 23. 7. do soboty 28. 7. Dobrovolníci budou během dne připravovat materiál pro umělce, pomáhat při úklidu, vyzkouší si lakování vytvořených soch a budou také ve městě pomáhat s propagací akce. V sobotu 28. 7. pak budou dobrovolníci pomáhat na závěrečném programu akce, kdy se budou přítomní na stáncích nebo se zapojí do aktivit pro děti. Dobrovolníci tak budou mít unikátní příležitost poznat blíže českou kulturu skrze zapojení se do místní akce, poznat lokální řemeslníky a či sportovce.

Vedle práce budou mít dobrovolníci též dostatek volného času, který mohou využít k různým volnočasovým aktivitám ať už v Harrachově nebo blízkém okolí. Jednou z možností je například výlet s místními na Čertovu horu nebo cesta zubačkou na česko-polské pomezí.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Marek Šurkala

Ilustrační fotografie (snímky z realizace loňského harrachovského workcampu, autor Daniel Hloušek):
https://drive.google.com/drive/folders/1qhmKCVEgLrJtLLIOjhPMaMeA8sNY9F2v?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz