Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dobrovolníci z Čech i zahraničí míří v červenci do Odoleny Vody

17.7.2018
ODOLENA VODA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Anna Švecová a Barbora Davidová, vedoucí workcampu, tel: +420 732 223 154

V Odoleně Vodě se ve dnech 21. 7. – 4. 8. 2018 sejde mezinárodní skupina dobrovolníků, aby pomohla s rozvojem místní komunity. Během čtrnácti dnů na dobrovolníky čeká nejen práce, ale i vzájemné poznávání kultur nových a výlety do nedalekých měst. Projekt se koná ve spolupráci INEX-SDA a Městského úřadu v Odoleně Vodě.

Šestnáct dobrovolníků, kteří se rozhodli do Odoleny Vody vyrazit, nejsou první mezinárodní skupinou, jež Odolenu Vodu navštíví. Dobrovolnický projekt se tu koná opakovaně, v letošním roce proběhne již počtvrté. ,,Letos očekáváme příjezd dobrovolníků například ze Španělska, Itálie nebo Ruska, účast potvrdily ale i dobrovolnice z Číny a Hong Kongu,‘‘ říká jedna z českých vedoucích Anna Švecová.

V průběhu projektu čeká na dobrovolníky řada různých úkolů - od natírání a opravování laviček, přes práci v místní přírodní rezervaci až po stavění prolézaček na dětském hřišti. ,,Různorodá práce je pro dobrovolníky důležitá. Když po dni práce člověk vidí rozdíl, který udělal je to pro něj motivací v práci pokračovat i nadále,‘‘ vysvětluje vedoucí Barbora Davidová.

Kromě práce čeká na dobrovolníky i řada volnočasových aktivit. Pro hru basketbalu, volejbalu či tenisu mají k dispozici komunitní sportovní zařízení a mimo to se mohou těšit i na cyklistický výlet do Mělníka či návštěvu Prahy.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Anna Švecová

Ilustrační fotografie:
https://drive.google.com/drive/folders/1lgGOn6adHm4-0V173CSVcNAv-Oc2R012?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz