Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Skupina dobrovolníků z celého světa přijíždí již potřetí do Skalky u Doks pomoci s péčí o krajinu a památky

13.7.2018
SKALKA U DOKS [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Miroslav Cvejn, vedoucí workcampu, tel: +420730641737

Již potřetí Institut pohostinného přátelství ve Skalce u Doks přivítá skupinu mezinárodních dobrovolníků. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit.

Od 15. do 29. července bude skupina dvanácti mladých dobrovolníků nejen z evropských zemí, ale i například z Mexika, Taiwanu či Maroka, společně s českými vedoucími pomáhat obnovovat hospodářské stavení za účelem vytvoření pohostinného, kulturního centra. Krom toho také dobrovolníci připraví kostel v Bořejově na svatojakubskou poutní mši, které se následně zúčastní. Také se zapojí do prací prospěšných pro místní obec, čímž podpoří ukotvení Institutu v místním prostředí. Na dobrovolníky nečeká jen práce. V rámci vzdělávacích aktivit například navštíví místí osadníky, od nichž se dozví o principech permakulturního pěstování a kompostování. Navíc je jako odměna ze strany Institutu pro ně připraven příjemný večer u nedalekého Máchova jezera s projížďkou na lodi po jezeře. Součástí projektu bude i společný workshop, na kterém budou mít dobrovolníci možnost nad rámec vykonávané praktické dobrovolné práce také sdílet své zkušenosti s dobrovolnictvím a diskutovat o vlastních nových kompetencích získaných díky tomuto projektu, jež mohou upotřebit v jejich dalším životě.

Institut pohostinného přátelství, z.s. se nachází ve Skalce u Doks. Nezisková organizace vznikla v roce 2011 koupí hospodářského stavení č. p. 1., o jehož obnovu se od té doby snaží. Vedle opravy stavení spolek kultivuje přilehlé pozemky a zakládá permakulturní zahrady. Institut pohostinného přátelství odkazuje na starověkou tradici vzájemné pomoci lidí na cestě.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Ilustrační fotografie z minulého ročníku (archiv INEX-SDA):
https://drive.google.com/drive/folders/18CQb2kgFi4Ugd8RvpZZkwqtMQsZ9PmeG?usp=sharing


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz