Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Statek v Borotíně (opět) přivítá dobrovolníky

12.6.2018
Borotín [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Martina Renková, tel: +420 731 314 843

Starý zámek v Borotíně u Tábora se stane na dva týdny od 16. 6. do 30. 6. 2018 centrem dění pro desítku dobrovolníků z celého světa, kteří pomohou s obnovou a revitalizací kulturní památky hospodářského dvora.

Starý zámek v Borotíně u Tábora se stane na dva týdny od 16. 6. do 30. 6. 2018 centrem dění pro desítku dobrovolníků z celého světa, kteří pomohou s obnovou a revitalizací kulturní památky hospodářského dvora. Hlavním cílem zahraničních dobrovolníků bude pomoc s obnovou a revitalizací kulturní památky hospodářského dvora Starý zámek v Borotíně. V rámci letošního projektu budou dobrovolníci pomáhat při úpravě prostor, které by měly v blízké budoucnosti sloužit pro kulturní akce i jako muzeum. Mezi dobrovolníky budou účastníci až z dalekého Taiwanu, Hong Kongu, Mexika, Turecka, Ruska, Itálie nebo Francie. Jejich účast zajistí, tak jako minulý rok, organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit.

I v letošním roce proběhne v rámci workcampu “Mezinárodní odpoledne“ – tentokrát v neděli 24. 6. 2018. V něm jednotliví účastníci představí místním lidem svou zemi, kulturu i typické pokrmy. Obyvatelé Borotína na oplátku zajistí prezentaci české kultury a kuchyně. Akce je otevřena všem návštěvníkům, kteří budou mít zájem seznámit se s neziskovým sektorem, potkat se se zahraničními dobrovolníky a užít si doprovodný program, jehož zajištění mají na starost samotní dobrovolníci.

Dobrovolnický projekt v Borotíně je možné uskutečnit především díky neziskové organizaci Barokní dvůr BOROTÍN, z. s., zastoupené Janou Čermákovou. Tato organizace, která byla založena roku 2012, si dala za cíl obnovit památku mimořádného urbanistického významu – barokní hospodářský dvůr – aby se z ní mohla v budoucnu těšit široká veřejnost. Hlavním cílem je vybudovat interaktivní muzejní expozici zaměřenou na historii statku, hradu, obce i zemědělského regionu.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice. Zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků. Věnují se zde ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

FOTOGRAFIE Z ROKU 2017 (auto fotografií: Milan Tejnor):
https://drive.google.com/drive/folders/1xXHdwhSTSEvR-9DkYNu3yqMBc4YYAnP6?usp=sharing

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz