Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Park na památku obyvatel Valle di Ledro v Příbrami

6.6.2018
PŘÍBRAM [Josef Hovorka organizátor]
Autor: Josef Hovorka, tel: 775921675

V rámci projektu participativního rozpočtu města Příbram mohou hlasovat obyvatelé o různých projektech. V části Příbram - Brod připravili park, který připomene návštěvníkům osud obyvatel Valle di Ledro, kteří byli během 1. světové války vyhnání ze svých domovů do Čech.
„Ve spolupráci s panem Gulianem Pellegrinim z italského Valle di Ledro bychom ve městě Příbram rádi realizovali tento společný česko-italský park. Park bude určen všem, kdo mají rádi Čechy, Itálii a všechno co tyto země spojuje. Zároveň přinese pohled na životy lidí 100 let od konce 1. světové války i na to co téměř čtyři roky strávené v Čechách obě země obohatilo,“ říká Josef Hovorka koordinátor projektu.
Právě obyvatelé z Ledra mají k Příbrami i po neskutečných 100 letech srdečný vztah a místní sbor dokáže zazpívat i českou státní hymnu 'Kde domov můj'. Přímo ve Valle di Ledro si můžete pochutnat na lívancích nebo ovocných knedlících. Park bude takovou malou jízdenkou nejen do Itálie, ale i do lidského srdce, které tehdy obyvatelé Čech otevřeli cizímu národu.
V parku si přijdou na své nejen děti, ale i dospělí. Pomocníkem a průvodcem bude Cesare, malý pejsek, který ukáže návštěvníkům současnost i minulost Příbrami a italského Valle di Ledro. Tento pejsek z Ledra představí rostliny, tradice, zvyky, ekologii, přírodu v obou zemích a jednotlivé prvky v parku. Zároveň bude možné pomocí QR-kódů si načíst další zajímavý obsah nebo videa. Park bude obsahovat také informace o všech partnerských městech a obcích, jejichž osud se spojil během 1. světové války.

Součástí parku ve Brodě bude zároveň rozšíření zeleně, nové hrací prvky, relaxační lavička, selfie point, malé Dolomity nebo představení české a italské kuchyně.

„A jelikož se tehdy po příchodu do Čech musely oba národy potýkat s češtinou a italštinou, připravili jsme po dobu hlasování (2. - 22. června) i malý online kurz, kde si bude moci každý procvičit základní fráze v obou jazycích,“ doplnil Josef Hovorka.

Nejdůležitější je hlasovat pro tento projekt, jedině tak, se podaří park realizovat. Hlasovat lze zdarma a anonymně přímo ze stránek města Příbram spolecne.pribram.eu nebo přes facebook FanParkVallediLedroPribram.

Video k parku: https://www.youtube.com/watch?v=hjFaej8_Ilc
Hlasování: https://vote.d21.me/cs/info/4kzUsp9GJN
Facebook parku: https://www.facebook.com/FanParkVallediLedroPribram


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz