Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Jak se připravit na sucho? Hospodařte s dešťovkou. Na semináři v Hostětíně získáte návody, jak na to a kolik vás to bude stát

15.5.2018
Hostětín [ZO ČSOP Veronica]
Autor: Hana Machů, tel: 739569264

V létě bude sucho. To už se ví. Ale jak se na to můžeme připravit? Jak zachycovat dešťovou vodu nejenom na zahradě, ale i v bytě na balkóně? Jak s vodou hospodařit, jak se bude sucho vyvíjet, co přesně můžeme udělat - a kde na to vzít peníze!? Ten, kdo neví a chtěl by vědět, přijeďte na seminář organizovaný Ekologickým institutem Veronica v Hostětíně 26.-27. května 2018.

Organizátoři pozvali řadu odborníků jednak z oblasti změny klimatu a sucha a jednak experty na řešení problematiky záchytu a využití dešťových vod.
Pracovník firmy ASIO, Karel Plotěný, představí technická řešení, jak v praxi sbírat a využívat dešťové, příp. i odpadní recyklované vody v domácnosti. Budete hledat společná řešení pro váš dům a máte možnost konzultací.
Zásadní otázkou je: „kde na to vzít?“ – to vám poradí Lubomír Čech ze SFŽP, který představí současné hospodaření s dešťovou vodou a program Modrá úsporám – dotace na dešťovku. Dozvíte se, kdo může žádat, co musí splnit, jaké jsou termíny a další podrobnosti.
Jak to běží v praxi s dotacemi? Kdy zvolit kutilské řešení a kdy je lepší dotace? Jaké jsou typy a velikosti nádrží a které jsou lepší? Kdo může pomoci podat žádost, kolik času na to počítat když si píšu sám a kdy firma. Sdělí poradce Pavel Sehnal. Jiří Jakl ze spolku Zvonečník poví o zásadách pro využívání dešťovky a představí kutilské nápady pro zahradu i balkón.
Od Alexandra Ače z Czech Globe se dozvíte o příčinách dnešního stavu - o klimatické změně, co přinese, co s narušeným hydrologickým cyklem vody – jaká sucha máme očekávat, jak se vyvíjí a jak se na ně připravit.
Seminář proběhne v Centru Veronica Hostětín, pasivním domě, kde je realizována řada praktických opatření na hospodaření s vodou – nádrž na dešťovou vodu, kompostovací toaleta, zelená střecha aj.
Na seminář je nutno se přihlásit. Bližší informace najdete na https://hostetin.veronica.cz/jak-na-destovku-kutilsky-i-pres-dotace-aneb-pripravte-se-na-sucha-v-lete a na facebooku: https://www.facebook.com/events/444139692664883/


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz